Ogród Staromiejski

Data utworzenia: 2022-08-02

Inspiracją dla projektantów półtorahektarowego Ogrodu Śródmiejskiego były kopenhaskie XIX-wieczne Ogrody Tivoli.

Ogród Staromiejski -  jakie są godziny otwarcia?

Godziny otwarcia Ogrodu Staromiejskiego mogą ulec zmianie w dniach, kiedy organizowane są w tym miejscu imprezy biletowane. Warto także pamiętać, że po Ogrodzie Staromiejskim nie wolno jeździć rowerem, ani wyprowadzać psów. 

Godziny otwarcia Ogrodu Staromiejskiego:

kwiecień - sierpień 9:00 - 22:00
wrzesień - marzec 9:00 - 21:00

 

Karuzela w Ogrodzie Staromiejskim jest czynna:

poniedziałek-piątek 11:00-18:00
sobota-niedziela 11:00-19:00

 

W ogrodzie Staromiejskim znajduje się karuzela dla dzieci. Bilet na karuzelę kosztuje 2 zł.

Ze względów bezpieczeństwa karuzela jest czynna wyłącznie przy dobrych warunkach pogodowych. Cena biletu na karuzelę wynosi 2 zł.

Ogród Staromiejski - atrakcje

Park w centrum Wrocławia przypomina przedwojenny miejski ogród - z wysokim, ażurowym, pięknie kutym ogrodzeniem, starannie utrzymanymi trawnikami i urokliwymi alejkami w odtworzonym XIX-wiecznym układzie. Na letniej scenie Teatru Lalek z wyjściem do Ogrodu Staromiejskiego organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów, spektakli, spotkań z artystami.

Naprzeciw Sceny Letniej Teatru Lalek znajduje się fontanna z piaskowca z figurą "Chłopca z łabędziem", będąca kopią odlewu autorstwa Theodora Erdmanna Kalide.

W północno-wschodnim narożniku Ogrodu Staromiejskiego jest nowoczesny plac zabaw w kształcie elipsy z huśtawkami, bujakami, urządzeniami do wspinaczki, które porozstawiane są na bezpiecznej elastycznej nawierzchni. Obok znajduje się klasyczna karuzela typu francuskiego, stylizowana na XIX-wieczną. Maluchy mogą wybrać przejażdżkę na drewnianych koniach lub w gondolach.

Po Ogrodzie Staromiejskim nie można jeździć rowerami, nie wolno tu także wprowadzać psów.

Galeria

Więcej miejsc