Park Juliusza Słowackiego

Data utworzenia: 2022-07-29

Park Słowackiego to z jednej strony romantyczna poezja Słowackiego, z drugiej – Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe. Minimum przestrzeni, maksimum przeżyć.

Park Słowackiego - informacje

Park Słowackiego jest pośrednikiem pomiędzy miastem a przyrodą. Zmęczeni hałasem mogą szybko uciec od zgiełku głównych ulic i udać się do Parku Słowackiego po zasłużony odpoczynek. A relaksować można się tutaj w cieniu drzew i zabytkowych obiektów. Klony, kasztanowce czy lipy osłonią nas przed słońcem - schronienia udzieli także budynek Muzeum Narodowego, Muzeum Architektury i wnętrze Panoramy Racławickiej.

Odwiedzający Park Słowackiego mogą również rozłożyć się z kocem na trawie, przysiąść na jednej z ławek wzdłuż alejek, a niekiedy w wakacje załapać się na niedzielne ćwiczenia z jogi. Zielone tereny parku stanowią też dobry punkt do rozpoczęcia zwiedzania miasta - niedaleko stąd do Promenady Staromiejskiej, ciągnącej się wzdłuż Odry, jak i budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

W parku znajduje się pomnik patrona - Juliusza Słowacki, a także Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej i nastrojowy pomnik "Oczekiwanie".

Jak dojechać do Parku Juliusza Słowackiego?

Park Słowackiego znajduje się w rejonie Nowego Miasta. Dojazd między innymi tramwajami linii OL, OP, 2, 4, 10, 33 plus oraz autobusami A, N, 145, 149. Na miejsce można również dotrzeć rowerem miejskim - stojaki z rowerami w pobliżu Parku Słowackiego znajdują się na placu Nowy Targ, w Rynku czy przy ul. Wita Stwosza.

Informacje ze strony projektu Wrocławianie na Polanie.

Galeria

Więcej miejsc