Dwa duże domowe fotele stoją na skraju parku Słowackiego, naprzeciwko Muzeum Narodowego. Jeden jest zajęty, ale w drugim często pr..
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych pomników Wrocławia. Fontanna z Szermierzem na pl. Uniwersyteckim to jedno ..
„Krzesło” Tadeusza Kantora stoi na wysepce między ul. Rzeźniczą a Nowym Światem.
Rzeźba Ewy Rossano stoi u zbiegu ul. św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego.
Stalowa Iglica przy Hali Stulecia to jeden z symboli Wrocławia. Powstała w 1948 roku, ma 90,3 m wysokości i waży 44 tony.
Pomnik odsłonięto 3 grudnia 2005 r. – z okazji 40. rocznicy wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.
Według autora to personifikacja żeńskiego pierwiastka wrocławskości: młodości, dynamiki, prężności oraz zalotnej skromności i koki..
Pierwowzorem Pomnika Anonimowego Przechodnia była instalacja Jerzego Kaliny zatytułowana „Przejście”. To jeden z najbardziej popul..
Stoi na Ostrowie Tumskim od 1968 r. i jest jednym z symboli Wrocławia.
Pomnik Zwierząt Rzeźnych znajdujący się na ulicy Stare Jatki we Wrocławiu to jedno z ciekawszych punktów na mapie miasta. Oto hist..
Betonowy model atomu stoi przy Wybrzeżu Fryderyka Joliot-Curie. Autorem rzeźby jest Roman Pawelski, absolwent wrocławskiej Państw..
„Pociąg do nieba”, to największa plenerowa rzeźba w Polsce. Można ją podziwiać na pl. Strzegomskim, tuż przy Muzeum Współczesnym W..