Teatr Muzyczny Capitol

Teatr Capitol Wrocław ma w repertuarze spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci. Capitol Wrocław to jeden z najciekawszych teatrów muzycznych w Polsce.

Historia Teatru Capitol we Wrocławiu

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu działa w miejscu, gdzie przed II wojną funkcjonował kinoteatr Capitol - jeden z największych w ówczesnych Niemczech. Po 1945 r. w częściowo odbudowanym budynku działał Teatr Muzyczny - Operetka Wrocławska, który po 2000 r. przekształcił się w Teatr Muzyczny Capitol.

W wyniku gruntownej przebudowy w latach 2011-2013 bryła budynku rozrosła się czterokrotnie, teatr zyskał najnowocześniejszą technologię sceny, a jego – najpiękniejsze w Polsce – modernistyczne wnętrze odrestaurowano z niezwykłą pieczołowitością.

Repertuar w Teatrze Muzycznym Capitol

Dzisiaj Teatr Capitol ma europejską klasę i poziom, jest jednym z najciekawszych teatrów muzycznych w Polsce. Proponuje ambitną rozrywkę, oferuje zarówno musicalową klasykę, jak i nowoczesne, oryginalne spektakle muzyczne.

W repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci i dla dorosłych. To także miejsce wielu innych wydarzeń artystycznych, spotkań i koncertów, wieczorków tanecznych i kabaretowych. Przy Teatrze działa Chór Komentujących Wrocławian - to grono amatorów śpiewania, którzy z barwnymi, satyrycznymi piosenkami, występują sporadycznie przy ważnych dla miasta okazjach.

Do najpopularniejszych spektakli Capitolu należą m.in. „Hair", „Nine", „Czarnoksiężnik z Krainy Oz", „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami", „Trzej muszkieterowie". Na scenie Teatru Muzycznego wystawiane są także oryginalne „Liżę twoje serce", „Ja, Piotr Rieviere...", czy „Mistrz i Małgorzata".

Od 2006 roku Teatr Capitol we Wrocławiu jest producentem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

Teatr Capitol Wrocław - bilety 

Ceny biletów są zależne od miejsca, przysługującej ulgi oraz konkretnego spektaklu. Szczegółowy cennik jest dostępny na stronie teatru. Bilety są do kupienia zarówno online, jak i w kasach teatru. Na godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia w kasie można kupić bilety na bieżący spektakl. 

Galeria

Więcej miejsc