The Bridge Wroclaw MGallery *****

Ostrów Tumski niegdyś wyspa, połączony był z prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj hotel The Bridge Wrocław MGallery.

 Pięciogwiazdkowy obiekt wpasowuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego, eksponując piękno Katedry.

Most, The Bridge, łączy też historię ze współczesnością, industrialny design przeplata się z historią. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. Zobaczymy tu wyimaginowany widok Uniwersytetu Wrocławskiego, XIX-wieczny kadr na Ostrów Tumski oraz skład drewna, miejsce gdzie obecnie jest Muzeum Narodowe.

W pokojach są wizerunki 40 postaci historycznych, między innymi Johan Vogt, do złudzenia przypominający aktora Roberta De Niro, biskup wrocławski Andreas Jerin, czy dziedziczka Wilczyc Therese Magdalene Hochberg.

Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami, to nawiązanie do gotyku, ale w hotelu spotkamy też rozwiązania nowoczesnych technologii, takie jak, panel w pokoju, poprzez który gość komunikuje się z obsługą, możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem, czy system Dolby Surround i multimedia w sali balowej (490 mkw.).

Restauracja CRAFT oferuje eksplorację smaków i prawdziwego kulinarnego rzemiosła. Restauracja łączy w sobie kraftowe techniki gotowania i przygotowywania potraw. Bazujemy tu na loklanych dostawcach i sezonowych składnikach.

Szóste piętro hotelu zajmuje strefa The Bridge SPA. Doświadczymy tu bliskości roślin – ogrody wertykalne oraz aromaterapii na bazie ziół.

Niezapomnianą panoramę Wrocławia możemy podziwiać z tarasu widokowego, który jest też miejscem eventów oraz obserwacji gwiazd. To tu tworzymy dla gości tzw. Memorable Moments - chwile, które zapamiętują na dłużej.

Ozdobą ogrodu hotelowego jest „Oko czasu”, rzadki typ zegara słonecznego – tak zwany znacznik południa. Wykonany z białego betonu ma formę eliptycznego pierścienia, w którego ściance znajduje się niewielki otwór. W momencie południa słonecznego na skalę umieszczoną na wewnętrznej stronie pierścienia, poprzez gnomon otworkowy, rzutowany jest obraz tarczy słonecznej – w sposób analogiczny jak ma to miejsce w camera obscura.

Zegar na przestrzeni roku oprócz momentów południa prawdziwego wskazuje również momenty południa słonecznego średniego, wysokość Słońca względem równika niebieskiego (czyli deklinację Słońca) oraz momenty przesileń i równonocy.

Dokładność wskazań momentów południa słonecznego wynosi kilka sekund. Pomysłodawcą pierwszego instrumentu tego typu, inspirowanego twórczością słynnego rzeźbiarza Henry’ego Moore’a, był Allan Mills profesor geologii planetarnej na Uniwersytecie Leicester.

Zaprojektowany przez niego zegar „Eye of Time” odsłonięto na terenie jego alma mater w 2007 roku. Wrocławski znacznik południa, autorstwa architekta Macieja Lose, o nieco większej skali i szerszym zakresie wskazań niż pierwowzór, kontynuuje ideę Allana Millsa lokalizacji podobnych zegarów w otwartych plenerach i w parkach ku uciesze oka i umysłu.

Szczegóły

  • 184 pokoi

  • wifi
  • parking
  • restauracja
  • dostosowany dla niepełnosprawnych

Galeria

Więcej miejsc