Thermiś Syty i Kobuś Czysty

Data utworzenia: 2023-01-10

Thermiś Syty gotuje w magicznym urządzeniu Thermomix, a Kobuś Czysty dba o porządek, dzięki Systemowi Kobold.

Za górami, za lasami, w krainie ludzi zabieganych powstało wielkie zamieszanie. Królewna Vorlenka zapragnęła czegoś, co odmieni jej życie.

A była wielce zajętą królewną. Uwielbiała czytać książki, tańczyć, zwiedzać swoje królestwo, organizować przyjęcia, a nade wszystko spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Była bardzo szczęśliwa, ale żeby znaleźć czas na to wszystko potrzebowała pomocy. Okazało się, że nie ma czasu na dobre jedzenie, a wokół robił się coraz większy bałagan.

Nie dawała sobie rady, więc powoli robiło jej się smutno i smutniej. Król, widząc córkę w tarapatach ogłosił, że ten, kto ją uratuje, otrzyma jej rękę i ćwierć królestwa. Niestety kandydaci do jej ręki zwozili same bzdury - mielone korzenie na szybką zupę, miotły z wielbłądziego włosa, które zostawało w każdym kącie, magiczne różdżki, które nie robiły nic i inne cuda. Księżniczka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, ale nie znalazła niczego, co mogłoby jej pomóc.

Wyruszyła wiec na poszukiwania. Trafiła do trolli, które zaprosiły ją na obiad. Vorlenka była pewna, że trolle mają wiecznie bałagan i jedzą mech, tymczasem przyjęły ją po królewsku! Dostała przepyszną zupę z warzywami, ciepłe bułeczki i kurczaka na parze. Nie miała już w brzuchu miejsca na deser, ale nie mogła się oprzeć lodom truskawkowym, bo był to akurat upalny dzień. Królewna zastawiała się, jakim cudem w chatce trolli jest tak czysto i smacznie. Troszkę bała się zapytać, myśląc, że to ich wielka tajemnica.

Tymczasem, gdy tylko powiedziała, że może przeprowadziłaby się do nich, trolle, przestraszone takim obrotem rzeczy, natychmiast powiedziały, że to zasługa dwóch krasnali, które były u nich w odwiedzinach. Vorlenkę olśniło! „To Thermiś Syty i Kobuś Czysty będą moim wybawieniem!” Księżniczka dostała od trolli mapę, na której był zaznaczony Wrocław, miasto krasnoludków. Królewna już wiedziała, że jak tylko znajdzie tych dwóch pomocników, to jej życie się odmieni i będzie miała na wszystko czas i siły.


Autor: Joanna Sobańska

Galeria

Więcej miejsc