Umami Dumpling&Pasta Bar

Data utworzenia: 2022-08-08

Umami to jeden z pięciu odczuwanych przez nas smaków - esencjonalny. Odkrył go Kikunae Ikeda i nazwał pysznym – po japońsku umami. Sprawdź Umami osobiście

Umami Dumpling&Pasta Bar - godziny otwarcia

poniedziałek - czwartek 12:00 - 22:00
piątek - sobota 10:30 - 23:00
niedziela 10:30 - 22:00

 

Profesor chemii na uniwersytecie w Tokio zauważył, że popularne w japońskiej kuchni wodorosty konbu mają unikatowy smak.

Substancje odpowiedzialne za jego powstawanie występują naturalnie w wielu produktach m.in. grzybach, serach, wodorostach, pomidorach, różnego rodzaju mięsach i rybach. Długotrwałe gotowanie, fermentowanie, wędzenie i dojrzewanie potęguje smak umami.

Umami wywołuje długotrwałe i apetyczne uczucie wypełniające cały język. To smak pełny, esencjonalny i mięsisty. Sam w sobie jest delikatny i wielowymiarowy, dobrze komponuje się z innymi smakami, a nawet je eksponuje. Potrawy bogate w umami pozostawiają satysfakcjonujący odczucie w ustach, są ogrzewające i uspokajające.

My nie możemy już żyć bez umami. Odpowiednio wykorzystana mąka daje nieograniczone możliwości. Pierogi i makarony stanowią dla nas wymarzony fundament dla UMAMI.

W menu restauracji są m.in. zupy, dumplings, mięsa, ryby, makarony, w tym dania wegetariańskie

Galeria

Więcej miejsc