Unicefek

Data utworzenia: 2023-06-13

Unicefek to krasnal o wielkim sercu, który od wielu lat pomaga dzieciom na całym świecie.

Unicefek zawitał do Wrocławia w bardzo smutnych okolicznościach. Było to w roku 2022. Za wschodnią granicą Polski, w Ukrainie, trwała wojna. Tysiące dzieci musiały opuścić swoje domy i szukać bezpiecznego schronienia w innych krajach. Wiele z nich trafiło do Wrocławia.

Kiedy Unicefek się o tym dowiedział, natychmiast spakował na swój wóz zapasy jedzenia, książki, zabawki, nowe ubrania, przybory szkolne (i dużo, dużo więcej…) i wyruszył do naszego miasta. Tutaj, jak to mają w zwyczaju krasnoludki – zwłaszcza te o wielkich sercach – zaczął pomagać dzieciom.

Dzięki niemu powstały place zabaw, szkoły, przedszkola i żłobki. Trzeba tu dodać, że Unicefek bardzo się z mieszkańcami Wrocławia zaprzyjaźnił (a poznaliśmy się dobrze, bo razem pomagaliśmy dzieciom z Ukrainy) i chciał u nas zostać na dłużej. Niestety, na świecie jest wiele miejsc, w których dzieci potrzebują pomocy, musiał więc wyruszyć dalej. Zanim jednak wyruszył, słynny krasnalowy artysta wyrzeźbił jego wierną podobiznę, abyśmy nigdy nie zapomnieli o krasnalu Unicefku i jego wielkim sercu.

 

Galeria

Więcej miejsc