Wrocławski Klub Formaty

Data utworzenia: 2015-03-31

Miejska instytucja kultury, której początki sięgają 1980 r. Znana z cyklicznych imprez artystycznych i jako miejsce, gdzie można rozwijać swoje talenty i pasje.

Wrocławski Klub Formaty - godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 9:00 - 21:00

 

Swoją nową siedzibę Formaty otworzyły uroczyście w marcu 2017 r. Powstała w miejscu starego, wyburzonego budynku. Powierzchnia obiektu to ok. 1100 mkw.

Przestrzeń Klubu

Tę przestrzeń zajmują cztery pracownie muzyczne, pracownia plastyczna, teatralna, wielofunkcyjna sala lustrzana z małą sceną mobilną. Sercem klubu jest sala koncertowo-widowiskowa (350 mkw.) dla ponad 220 widzów. Duża scena stwarza praktycznie nieograniczone możliwości co do organizacji koncertów, spektakli teatralnych i festiwali.

Cykle sprawdzone i uznane

Międzynarodowy Festiwal Ambientalny to idea spójnego, na swój sposób hermetycznego, stylistycznie wydarzenia, gdy prezentowane są gatunki i artyści, obok twórczości których nie można przejść obojętnie. Festiwal czerpie inspiracje z muzyki, której nie wystarczy słuchać – bardzo często trzeba ją najpierw usłyszeć. To sztuka bardziej dla ducha niż ciała, ważna w kontekście społecznym, bo stwarza wyjątkową przestrzeń spotkania młodych twórców, mających świadomość swojego awangardowego pochodzenia, z odbiorcą poszukującym jakościowo bogatych elementów tożsamości kulturowej.

Inny, wieloletni cykl, organizowany w Formatach, to Jazz Time. Podczas odbywających się dwa razy do roku koncertów występują zarówno młode i utalentowane, wschodzące gwiazdy muzyki jazzowej, jak i dojrzali i utytułowani artyści.

Innym, spektakularnym, stałym elementem działalności klubu, jest założony w 2017 r. Senior Gospel Choir. Jego szeregi są otwarte dla wszystkich chętnych seniorów, a zajęcia są bezpłatne.

Galeria

Wrocławski Klub Formaty w social mediach

Więcej miejsc