Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Data utworzenia: 2022-08-03

Partynicki hipodrom to jedno z najbardziej popularnych miejsc we Wrocławiu. Odbywają się tam wyścigi, nauka jazdy konnej, zawody jeździeckie, imprezy plenerowe.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa oraz związanymi z nią obostrzeniami Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice zawiesza swój udział w programie Nasz Wrocław do odwołania. 

Wyścigi konne we Wrocławiu od 1907 roku zapewniają odwiedzającej publiczności końską dawkę emocji. Partynicki hipodrom to jeden z trzech torów wyścigowych w kraju, jednocześnie jedyny, na którym odbywają się niezwykle widowiskowe gonitwy przeszkodowe. Od 2013 roku ścigają się tutaj najszybsze konie świata: pełnej krwi angielskiej tzw. folbluty oraz czystej krwi arabskiej – araby.

Piękne wierzchowce, wyjątkowa oprawa, ale też piknikowy charakter wyścigowej niedzieli, sprawiają, że wrocławski tor chętnie odwiedzają wrocławianie, dla których jest to świetna okazja do weekendowego relaksu na łonie natury.

Od 2017 roku na wrocławskim hipodromie rozgrywany jest Crystal Cup European Cross Country Challenge, pucharowy cykl gonitw skakanych organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych. Wrocław jest jednym z nich. Gdyby użyć porównania piłkarskiego, to jest Liga Mistrzów. Crystal Cup promuje gonitwy przeszkodowe, najtrudniejszą dyscyplinę konną).

Wrocławski tor dwa razy w roku, podczas Crystal Cup & Ladies Day w czerwcu oraz we wrześniu-Wielka Wrocławska & Gentleman’s Day, organizuje konkurs na wyścigową elegancję. Zwycięzcy wygrywają wyjazdy na najatrakcyjniejsze gonitwy Europy.

Na Partynicach działa Wyższa Szkółka Jazdy, która realizuje program profesjonalnej rekreacji i przygotowania do sportu. Na zajęcia przyjmowane są dzieci od trzeciego roku życia. Wyższa Szkółka Jazdy ma do dyspozycji świetną infrastrukturę z krytymi ujeżdżalniami i otwartym terenem, a pod siodło 45 koni. Ponad połowa z nich to konie ras małych, kupowane specjalnie do realizacji tego programu. Tygodniowo odbywa się tutaj 700 jazd konnych. Przy Szkółce działa sekcja woltyżerki sportowej (akrobatyka na poruszającym się koniu). Wrocławski tor organizuje również unikalne na skalę światową – Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia.

Wokół toru biegnie trzy i pół kilometrowa ścieżka. Cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców południa Wrocławia, którzy chętnie z niej korzystają, wybierając się na spacery, uprawiając jogging oraz nordic walking.

Wrocławski tor to również miejsce wydarzeń dla wielotysięcznej publiczności: koncertów, zawodów sportowych, targów i festiwali. Na terenie kompleksu odbywają się m.in.  Runmageddon – ekstremalny bieg z przeszkodami, Kiermasz Ogrodniczy, Festiwal Wina i Sera, a od 2018 roku jeden z największych festiwali muzycznych w kraju - Męskie Granie.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice jest czynny przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Wstęp na obiekt, również podczas dni wyścigowych, jest bezpłatny.

Galeria

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice w social mediach

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc