Zabytkowa Linia Tramwajowa we Wrocławiu

Data utworzenia: 2022-07-06

Zabytkowe wrocławskie tramwaje kursują po mieście od lat. To dobra okazja na poznanie Wrocławia z innej perspektywy. Oto ceny biletów i rozkłady jazdy.

Ceny biletów na przejazd zabytkowymi tramwajami 

Aby udać się na przejażdżkę po Wrocławiu zabytkowym tramwajem trzeba kupić bilet. Ceny zależne są od przysługujących ulg oraz ilości osób. W przypadku biletu indywidualnego normalnego w jedną stronę koszt wynosi 8 zł,  a w obie strony 12 zł. Cena biletu ulgowego w jedną stronę wynosi 4 zł, a w obie 6 zł. Koszt biletu rodzinnego w jedną stronę wynosi 16 zł, a w obie strony 24 zł.  Wycieczka zabytkowymi tramwajami to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego, ale także okazja do poznania Wrocławia z nieznanej strony. Dlatego też warto udać się na przejażdżkę wraz z przewodnikiem, zwłaszcza, że cena biletów nie ulega zmianie. Wszystkie bilety na przejazd zabytkowymi liniami są do kupienia w tramwaju. 

Rozkład jazdy zabytkowymi tramwajami 

Tramwaje kursują  w soboty i niedzielę na czterech różnych trasach. Oto szczegółowy rozkład jazdy: 

trasa A: pl. Teatralny/Opera - Narodowe Forum Muzyki - Świdnicka - Galeria Dominikańska - Urząd Wojewódzki - Katedra - Stadion Olimpijski - Kopernika - Hala Stulecia / Zoo. Odjazd spod Opery o godz. 12, 14 i 16 ( ostatni kurs z przewodnikiem). Czas przejazdu ok. 40 minut;

trasa B: Hala Stulecia/Zoo - Hala Stulecia - pl. Grunwaldzki - pl. Bema - Opera. Odjazd z przystanku przy Hali Stulecia/Zoo o godz. 13.15, 15.15 i 17.15 (ostatni kurs z przewodnikiem). Czas przejazdu ok. 25 minut;

trasa C: Opera - Świdnicka - Rynek - Nadodrze - plac Bema - Katedra - Galeria Dominikańska - Opera. Odjazd spod Opery o godz. 16 oraz - kursy z przewodnikiem o godz. 17, 18 i 19. Czas przejazdu ok. 50 minut;

trasa D: Opera - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska - Urząd Wojewódzki - Katedra - plac Bema - Uniwersytet Wrocławski - Rynek - Opera. Odjazd spod Opery o godz. 20 (kurs z przewodnikiem). Czas przejazdu ok. 35 minut.

Konkurs na obsługę linii A i B wygrał Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, natomiast linię C i D obsługuje Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Więcej informacji o Klubie Sympatyków Transportu Miejskiego i trasie tramwajowej A i B TUTAJ

Informacje o Towarzystwie Miłośników Wrocławia oraz zabytkowych tramwajach znajdziesz TUTAJ

Zabytkowe składy tramwajowe we Wrocławiu

Poza regularną, sezonową linią tramwajową we Wrocławiu można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi składami również na zasadach komercyjnych.

W mieście jest kilka odrestaurowanych zabytkowy tramwajów. Linke Hofmann Berolina „Jaś i Małgosia” (1901 r.), Linke Hofmann „Juliusz” (1922), Linke Hofmann „Baba Jaga” (1925) i Konstal 102N „Strachotek” (1974). Składy można wypożyczać na wycieczki na komercyjnych zasadach.

Szczegóły na stronie TMW.

Pięknym, niebieskim tramwajem typu Konstal N mogą pochwalić się też miłośnicy z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Na swój skład mówią pieszczotliwie  „Enusia”. Zabytkowy tramwaj również można wypożyczyć na zorganizowaną wycieczkę na zasadach komercyjnych.
Szczegóły na stronie Enusi

Galeria

Zabytkowa Linia Tramwajowa we Wrocławiu w social mediach

Więcej miejsc