Zabytkowe tramwaje

3 czerwca 2017 rrusza sezon zabytkowej linii tramwajowej. Nowością w tym roku będą kursy nocne. Sprawdź ceny biletów.

Zabytkowa linia tramwajowa to jedna z popularniejszych atrakcji Wrocławia. W najbliższy weekend (3 czerwca) rusza jej sezon. Gmina na jej uruchomienie przeznacza 40 tysięcy złotych. Zabytkowe składy będą kursować do października. 

Cennik biletów: ulgowy – 4 zł, normalny 8 zł, w obie strony, również za przejazd na trasie z przewodnikiem

Po raz kolejny konkurs na obsługę zabytkowej linii wygrało Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Na linię zostaną wystawione dwa tramwaje „Strachotek” i „Mikołaj”. Będą kursować na trzech trasach:

  • pl. Teatralny/Opera - Hala Stulecia - pl. Teatralny 
  • pl. Teatralny/Opera - Renoma - Narodowe Forum Muzyki - most Pomorski-Nadodrze - Ostrów Tumski - Katedra - pl. Teatralny/Opera
  • pl. Teatralny/Opera - Dworzec Wrocław Główny - Most Pokoju - Ostrów Tumski - Uniwersytet - pl. Teatralny 

Tramwaje będą kursować wokół największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Przejażdżki będą wzbogacone usługami profesjonalnego przewodnika, który opowie o historii tych miejsc. Nowością w tym roku będą kursy nocne. Miasto po zmroku też ma swój niepowtarzalny urok. 

Zabytkowe składy we Wrocławiu

Poza regularną, sezonową linią tramwajową we Wrocławiu można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi składami również na zasadach komercyjnych.

W mieście jest kilka odrestaurowanych zabytkowy tramwajów. Linke Hofmann Berolina „Jaś i Małgosia” (1901 r.), Linke Hofmann „Juliusz” (1922), Linke Hofmann „Baba Jaga” (1925) i Konstal 102N „Strachotek” (1974). Składy można wypożyczać na wycieczki na komercyjnych zasadach.

Szczegóły na stronie TMW.

Pięknym, niebieskim tramwajem typu Konstal N mogą pochwalić się też miłośnicy z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Na swój skład mówią pieszczotliwie  „Enusia”. Zabytkowy tramwaj również można wypożyczyć na zorganizowaną wycieczkę na zasadach komercyjnych.
Szczegóły na stronie Enusi"

Galeria

Więcej miejsc