Zajezdniak

Data utworzenia: 2020-11-27

Pojawił się w Centrum Historii Zajezdnia. W roku 1980 uczestniczył w sierpniowym strajku w dawnej zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej.

Wreszcie pojawił się przy Centrum Historii Zajezdnia. Już od pewnego czasu inne Krasnale go wypatrywały, bowiem jest on dobrze znany w naszym mieście. W końcu w roku 1980 uczestniczył w sierpniowym strajku w dawnej zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej. To tam, gdzie rodziła się wrocławska Solidarność.

Teraz powrócił, a razem z Nim kultowy Ogórek, czyli autobus Jelcz 043. To takimi autobusami w sierpniu 1980 r, kierowcy wraz z Zajezdniakiem zatarasowali bramę zajezdni i rozpoczęli strajk, który zmienił historię Wrocławia. Oczywistym jest zatem, że Zajezdniak nie mógł osiedlić na stałe się nigdzie indziej jak tylko na placu przy Zajezdni i to jeszcze tuż pod legendarnym zegarem Duchem Czasu, gdzie spotykały się krasnale w latach 80 XX w.

Jeśli chcecie dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wtedy wyglądało życie Krasnali to z pewnością musicie go odwiedzić! Jest bardzo towarzyski.

 

Galeria

Więcej miejsc