La Maddalena

Data utworzenia: 2015-10-19

La Maddalena to niezapomniana podróż po arkanach nowoczesnej kuchni europejskiej z zapierającym dech widokiem na Odrę i gmach Uniwersytetu Wrocławskiego.

La Maddalena Restauracja mieści się na bulwarach Odrzańskich, tuż przy zabytkowym, dopiero co odrestaurowanym Moście Pomorskim, w pierwszym we Wrocławiu budynku postawionym bezpośrednio na Odrze. Z całorocznego tarasu restauracji usytuowanego bezpośrednio nad taflą rzeki rozciąga się przepiękny widok na wieżę Kościoła Garnizonowego, Most Pomorski właśnie a przede wszystkim na rozświetlony gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z najpiękniejszych wrocławskich zabytków.

Specjalnością restauracji są dzikie ryby i owoce morze. W każdy weekend można skosztować ostryg, które ściągane są bezpośrednio z portu Cancale w Bretanii. Karta wzbogacona jest o menu degustacyjne, menu wegańskie oraz mięsa od lokalnych dostawców. W kuchni najważniejszy jest wysoko jakościowy produkt.

Restauracja słynie z niezwykłej gościnności i obsługi Gościa. 

Na specjalnej gali w Nowym Yorku, La Maddalena w 2021 roku została uznana za jedną z najpiękniejszych restauracji na świecie i otrzymała statuetkę Muse Design Award.

Uwagę kapituły przyciągnęły wykonane na indywidualne zamówienie reliefy ścian w tonacjach chłodnego, platynowego srebra nakładanego metodą płatkową, wypalana ogniem dębowa podłoga i niezwykła dbałość o każdy detal wystroju.

Członkowie jury byli pod wrażeniem sali VIP z oddzielnym wejściem oraz pięknego tarasu restauracji zawieszonego bezpośrednio nad taflą Odry z widokiem na gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i możliwością zacumowania łodzi przy samej restauracji. Krzesła, stoły i szklane szafy na wino zostały zaprojektowane i wykonane przez lokalnych rzemieślników.

Galeria

La Maddalena w social mediach

Więcej miejsc