Podróż do Wrocławia: samolotem

Data aktualizacji: 2021-03-26

Z nowoczesnego portu lotniczego we Wrocławiu korzystają miliony pasażerów rocznie. Wrocławskie lotnisko ma połączenia z kilkudziesięcioma miastami w całej Europie oraz kurortami w Afryce i na Wyspach Kanaryjskich.

Wrocławski port lotniczy im. Mikołaja Kopernika to jedno z najlepszych lotnisk w Polsce. Co roku dynamicznie wzrasta liczba pasażerów, którzy z niego korzystają (w 2019 roku było ich ponad 3,5 mln).

O wyborze wrocławskiego lotniska decyduje w głównej mierze bogata siatka połączeń. Z Wrocławia odlatują samoloty m.in. do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Skandynawii oraz do popularnych miejscowości turystycznych w Egipcie, Maroku, na Wyspach Kanaryjskich. Olbrzymim sukcesem okazało się uruchomienie lotów na Ukrainę, do Lwowa i Kijowa.

W 2019 roku wrocławski port lotniczy obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. fot. Port Lotniczy Wrocław

Port lotniczy we Wrocławiu ma wiele innych atrybutów zachęcających do podróżowania samolotem: wygodny, obszerny terminal lotniczy, nowoczesną infrastrukturę lotniskową, która umożliwia starty i lądowania w trudnych warunkach.

Wrocławskie lotnisko znajduje się w odległości ok. 10 km od centrum miasta.

Sprawdź, jak dojechać na lotnisko we Wrocławiu

  • autobusami komunikacji miejskiej (linia 106, linia nocna 206);
  • taksówką;
  • własnym autem. Bezpośrednio przy terminalu jest parking z miejscami postojowymi dla dwóch tysięcy aut, w tym są miejsca dla osób niepełnosprawnych i specjalny parking VIP.

W pobliżu terminalu jest strefa krótkiego postoju Kiss&Fly, w której można bezpłatnie zostawić samochód na maksymalnie 10 minut

Osoby, które planują wypożyczyć samochód na lotnisku, w części ogólnodostępnej hali przylotów znajdą firmy zajmujące się takimi usługami. Kontakt TUTAJ.

Kliknij w mapę, aby zobaczyć siatkę połączeń z Wrocławia

Ważne telefony

  • informacja o odlotach i przylotach: tel. +48 71 358 13 81
  • informacja o zagubionym bagażu: tel. +48 71 358 1387
  • informacja o przedmiotach zgubionych na lotnisku i w terminalu + 48 71 35 81 419