Podróż po Wrocławiu: transport publiczny

Data aktualizacji: 2019-04-15

Tramwaje, autobusy, podmiejskie pociągi, a nawet kolejka linowa – komunikacja miejska we Wrocławiu to rozbudowany, sprawny i wygodny dla pasażerów system transportu

We Wrocławiu tramwaje jeżdżą codziennie na ponad dwudziestu liniach, natomiast autobusy obsługują około pięćdziesięciu tras.

Pierwsze autobusy i tramwaje dzienne zaczynają kursować po godz. 4 rano, ostatnie zjeżdżają z tras około północy.

Sprawdź rozkład jazdy

W nocy działa trzynaście linii autobusowych, które jeżdżą ze skrajnych dzielnic miasta przez centrum i okolice Aquaparku. Uwaga: nocne kursy nie są zbyt częste, autobusy odjeżdżają średnio co godzina.

We Wrocławiu obowiązują dwa systemy biletowe: jednorazowych opłat za przejazd oraz system biletów czasowych. Są też bilety długoterminowe, tzw. przejazdówki.

Zobacz, jak obsługiwać automat i kasownik

Bilety komunikacji miejskiej można nabyć w kioskach, biletomatach w pobliżu przystanków. Zapłacimy za nie gotówką (monetami i banknotami) oraz kartą.

Ceny i inne informacje o biletach znajdziesz TUTAJ.

Bilety są do kupienia także we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, jednak w nich zapłacimy już tylko kartą lub za pomocą aplikacji na telefon oraz przez Internet.

Nie tylko autobusy i tramwaje

Z centrum miasta do odległych rejonów miasta: Leśnica, Pracze Odrzańskie, Psie Pole, Brochów kursują szynobusy. To szybki i wygodny środek transportu.

Gdzie szybciej dotrzesz koleją, zobacz TUTAJ. Na przejazd pociągiem w granicach miasta wystarczy kupić bilet komunikacji miejskiej.

Polinka, kolejka linowa nad Odrą

Jedną z atrakcji Wrocławia jest Polinka – kolejka linowa nad Odrą. Przejazd nad rzeką trwa zaledwie trzy minuty. To oryginalna przeprawa na trasie spacerowej z Hydropolis do zoo. Bilet można kupić w automacie na stacjach po obu stronach Odry.

Kolejka kursuje: pon-pt, w godz. 7-18, w sob-nd, w godz. 11-18.

Ważny bilet MPK wystarczy, aby bez dodatkowych opłat jeździć pociągami osobowymi między wszystkimi stacjami we Wrocławiu.