Wrocław w dwa dni

Data aktualizacji: 2021-03-19

Wrocław proponuje wyjątkowe atrakcje: ogród zoologiczny, Hydropolis, Rynek i okoliczne knajpki oraz okazję na poznanie społeczności krasnoludków. Dwa dni w stolicy Dolnego Śląska wypełnią wizyty w ciekawych miejscach i zabawa.

Podczas wizyty we Wrocławiu trzeba odwiedzić Zoo. To największy ogród zoologiczny w Polsce. Szczególnie warte uwagi jest Afrykarium, w którym można poznać zwierzęta i ryby zamieszkujące wody otaczające Czarny Ląd. Natomiast dzieciom najczęściej podoba się wizyta w zwierzęcym przedszkolu, gdzie można pogłaskać zwierzęta albo je nakarmić.

Ze starszymi dziećmi warto zajrzeć do Hydropolis, to oryginalna, multimedialna prezentacja dotycząca wody – jej roli i znaczenia dla naszej cywilizacji. Nie mniej ciekawie jest w Muzeum Militariów w Arsenale i w Pałacu Królewskim, gdzie pokazywana jest wystawa o tysiącletniej historii Wrocławia.

Musicie poznać niezwykłą historię Hali Stulecia – to jedyny wrocławski obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W pobliże Zoo i Hali Stulecia można dostać się statkiem z przystani w pobliżu Wyspy Piaskowej i Ostrowa Tumskiego.

Dwa dni nie wystarczą, aby poznać wszystkie wrocławskie Krasnale. Na początku 2021 roku było ich ponad 400. Ich poszukiwanie z planem w ręku to jedna z najpopularniejszych rozrywek osób przybywających do Wrocławia. I to bez względu na wiek.

Przy kamieniczce Jaś, tuż przy Rynku, jest wejście do podziemnej krainy krasnali. Aby otworzyć wrota prowadzące do niej, wystarczy podać hasło.

We Wrocławiu jest też mnóstwo innych oryginalnych pomników. Obejrzyjcie stadko najbardziej wypieszczonych zwierząt na Jatkach. Z turystami cierpliwie fotografują się postaci z ulicznego pomnika Przechodnia przy ul. Świdnickiej.

W okolicy Rynku jest mnóstwo podwórek, zaułków, przejść i uliczek, w których działają knajpki i restauracje. Koniecznie zajrzyjcie na Ruską 46 - Galeria Neonów robi fenomenalne wrażenie. Zróbcie sobie sesję na dziedzińcu Ossolineum - grad lajków gwarantowany, a przyjaciele będą narzekać: Dlaczego nas nie zabraliście do Wrocławia?

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl