Zdjęcie wydarzenia 18. Millennium Docs Against Gravity

18. Millennium Docs Against Gravity

W tym roku festiwal przyjmie również formę hybrydową – odbędzie się w kinach 3-12 września 2021, następnie od 16 września do 3 października potrwa część online.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce. Ostatnia edycja odbyła się w formie hybrydowej i zgromadziła łącznie 170 700 widzów w siedmiu różnych miastach.

W tym roku festiwal przyjmie również formę hybrydową  odbędzie się w kinach 3-12 września 2021, następnie od 16 września do 3 października potrwa część online festiwalu, a filmy będą do obejrzenia na platformie vod.mdag.pl. To będzie już osiemnasta, „pełnoletnia” edycja. W programie widzowie tradycyjnie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. 

MDAG stacjonarnie we Wrocławiu

Jak zwykle, widzów na spotkanie z dokumentem podczas MDAG zaprasza Dolnośląskie Centrum Filmowe. Program 18. edycji festiwalu zapowiada się bardzo interesująco. Nie zabraknie w nim tytułów o polityce, społeczeństwie, prawach człowieka, sytuacji kobiet, ekologii, psychologii, nauce, filozofii, sporcie, sztuce czy popkulturze. 

Filmy konkursowe tradycyjnie powalczą o Grand Prix Dolnego Śląska. Zwycięzca festiwalu wyjedzie z Wrocławia z czekiem na 3 tys. euro i piękną statuetką. Warto dodać, że w ubiegłym roku kino DCF w trakcie festiwalu – mimo pandemii i ograniczeń – gościło ponad 8 tysięcy widzów. 

Pełny program festiwalu

 

 

 

Szczegóły wydarzenia:
mdag.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia