19. edycja Przeglądu Sztuki Survival

19. edycja wrocławskiego Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się w dniach 25-29.06.2021 r. w budynku legendarnego Pafawagu.

19. edycja wrocławskiego Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się w dniach 25-29.06.2021 r. w budynku legendarnego Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego. „Nigdzie stąd nie pojedziecie”, hasło przewodnie wydarzenia, zachęca do przyjrzenia się pojęciu mobilności, także w kontekście pandemii.

Od 18 lat Survival podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień, przestrzeni miejskich. W ramach wystawy głównej artyści z Polski i zagranicy prezentują prace z obszarów malarstwa, rzeźby, instalacji dźwiękowych i wideo. W tym roku będą mieli okazję zmierzyć się z niezwykłą lokalizacją.

Kotłownia to część byłej Państwowej Fabryki Wagonów Pafawag we Wrocławiu, do lat 80. jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego, przed drugą wojną światową znanej jako fabryka Linke-Hoffman-Werke.

Przegląd Sztuki Survival to artystyczne przedsięwzięcie obliczone na maksimum konfrontacji z widzem, realizowane poza instytucjami wystawienniczymi – w miejscach porzuconych, w gmachach publicznych i na otwartych przestrzeniach. Ambicją organizatorów Przeglądu jest wprowadzenie podnoszonych przez współczesną sztukę problemów do społecznego dyskursu i prowokowanie odbiorców do żywych reakcji. Sztuka realizowana poza obszarami, gdzie jej obecność jest usprawiedliwiona i chroniona, zderza się z rzeczywistością zaanektowaną przez masowe środki przekazu, reklamę, ekonomię i politykę.

19. edycja SURVIVALU odbędzie się między 25 a 29 czerwca w Kotłowni przy ul. Fabrycznej 14. Organizatorem Przeglądu jest Fundacja Art Transparent, a partnerem strategicznym wydarzenia Pracownia Projektowa Maćków.

Szczegóły wydarzenia:
survival.art.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia