Zdjęcie

6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci – nowy termin

Zmiana terminu imprezy na przyszły rok.

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że w związku z pandemią koronawirusa, na skutek decyzji władz centralnych i miejskich, jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczny 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci na przyszły rok, tj. na 28 maja – 2 czerwca 2021 r.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć Was na Przeglądzie w przyszłym roku, i że będzie to piękny czas, pełen spokoju i radości. Dyrekcja Wrocławskiego Teatru Lalek. 

6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci 

Program  Przeglądu pod hasłem „Poszerzenie pola lalki” to mozaika najciekawszych wydarzeń teatralnych dla dzieci i młodzieży  z minionych dwóch sezonów, ze szczególnym naciskiem na obszar teatru lalek i teatru formy. W tym roku chcielibyśmy również poszukać odpowiedzi na pytania o kondycję współczesnego teatru lalek. Czy teatr lalkowy jest obecnie w kryzysie? Czy - i dlaczego - współczesny teatr odchodzi od klasycznych form? Czy „nowe" typy animantów, pojawiające się na scenach teatrów lalkowych i dramatycznych, są mniej wartościowe niż "tradycyjne" lalki? Mamy nadzieję, że dzięki Przeglądowi nasi widzowie zapoznają się  z bogactwem możliwych form animacji i zweryfikują swoje wyobrażenia na temat teatru lalkowego, często oparte na stereotypach.
 
W kolejnej edycji Przeglądu znajdzie się 19 najbardziej wartościowych przedstawień z Polski i zagranicy. Wybierając spektakle, w tym roku organizatorzy kierowali się przede wszystkim chęcią ukazania różnorodności form, jakie dzisiaj przyjmuje sztuka animacji. Współczesny teatr jest miejscem fuzji form i gatunków, co znajduje pełne odzwierciedlenie w programie 6. Przeglądu. Mamy w nim zatem musical lalkowy, improwizację z lalkami, teatr uliczny, ale też spektakl-koncert, teatr tańca oraz dwa przedstawienia, w których scenografia jest w nowatorski sposób kreowana na żywo przy użyciu nowych technologii.
 
Na inaugurację Przeglądu tradycyjnie przygotowano premierę:
 
„Polskie rymowanki albo ceremonie" na podstawie sztuki Andrzeja Błażewicza w reżyserii Marty Streker, spektakl dla młodzieży z prapremierowym, napisanym na nasze zamówienie, tłumaczeniem na język ukraiński.
 
Spektakle kolejnej edycji to w dużej mierze polskie dramaty dobrze znanych autorek takich jak Malina Prześluga, Marta Guśniowska czy Elżbieta Chowaniec. W programie znajdą się też nowe, niekonwencjonalne adaptacje i reinterpretacje klasyki oraz monodram będący próbą dialogu z baśniami braci Grimm. Zależy nam na tym, żeby odbiorcy w każdym wieku mogli znaleźć w programie propozycje na najwyższym poziomie artystycznym, dlatego jest on kompleksowy i uwzględnia potrzeby różnych grup odbiorców.

Szczegóły wydarzenia:
przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia