Zdjęcie wydarzenia Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Warzywa w wielkim mieście”

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Warzywa w wielkim mieście”

Akademia Miejskiego Ogrodnika znów w Barbarze. Czas pandemii pokazał, że ogromnie wzrosła popularność diety roślinnej.

Akademia Miejskiego Ogrodnika znów w Barbarze. Czas pandemii pokazał, że ogromnie wzrosła popularność diety roślinnej, a co za tym idzie, zwiększyło się zainteresowanie „domową” uprawą warzyw. Każdy z nas może mieć na balkonie czy w ogródku własne pomidory, ogórki, marchewki, cukinie, fasolkę, dynie, sałaty czy nawet… arbuzy.

Kolorowe, pachnące, świeże, „prosto z krzaka” – kto by nie chciał zaczynać dnia od zdrowej porcji warzyw? Jakie gatunki wybrać? Kiedy posiać? Jak zapewnić im optymalne warunki wzrostu? Z którymi możemy zaszaleć czy poeksperymentować ? Od czego zacząć?

Warzywa w wielkim mieście Na te wszystkie te pytanie odpowie Filip Marek podczas pierwszego w tym sezonie wykładu z cyklu „Akademia Miejskiego Ogrodnika”. A nasze warzywa, niczym nowojorskie singielki popijające cosmopolitan w barze, zwierzą się nam z problemów osobistych oraz każdej pikantnej przygody z przystojnym ogrodnikiem… Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

Dołącz do spotkania z Panem Kwiaciarzem! Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy, wypełnij formularz - https://warzywa-2309.webankieta.pl Kwiatuszki, jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach! Prowadzący: Wykład poprowadzi Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel, fan permakultury. Od ponad 10 lat wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu.

Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów. Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki. Więcej o cyklu: Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika.

Program:

  • 23.09 | Warzywa w wielkim mieście | zapisz się! wypełnij formularz wykład o miejskiej uprawie warzyw 7.10 | Susz a beautiful | zapisy od 23.09 wykład o suszeniu roślin
  • 18.11 | O cnotach roślinnych | zapisy od 4.11 wykład o roślinach w kulturze i religiach
  • 9.12 | Floral extravaganza 4.0 | sprzedaż biletów od 25.11 szałowe świąteczne warsztaty 

 

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia