Ale Sztuka! Marek Świątek/ Wielowarstwowość/ Malarstwo

W zaprezentowanej działalności malarsko-rysunkowej, które artysta traktuje na równi, stara się odwzorować własne wyobrażenia.

Wystawa Wielowarstwowość jest pokazem prac Marka Świątka  – studenta czwartego roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W zaprezentowanej działalności malarsko-rysunkowej, które artysta traktuje na równi, stara się odwzorować własne wyobrażenia, lęki oraz niedoskonałości związane z jakże szeroko rozumianą ludzką naturą. Portret człowieka (w dużej mierze jego własny) staje się nieodłącznym elementem eksponowanych obrazów. Obfity cykl autoportretów malarskich oraz rysunkowych ukazuje jaką drogę przebył  dotychczas, by zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz lękami.

Marek Świątek, urodzony w 1996 roku w Głogowie. Przed rozpoczęciem edukacji na uczelni wyższej spędził trzy lata mieszkając i ucząc się w Niemczech. Tam także otrzymał świadectwo potwierdzające dwuletnią naukę w Centrum Szkół Zawodowych (Berufschulzentrum am Westerberg in Osnabrück) o profilu szeroko rozumianego projektowania oraz plastyki (Gestaltung). Od 2016 roku jest studentem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Od 2017 roku jego malarska twórczość związana jest z IV Pracownią Malarstwa pod Przewodnictwem Prof. Krzysztofa Skarbka oraz As. Piotra Saula.

Ale Sztuka! to otwarta przestrzeń CK Agora, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym, nastawiona na młodą, interesującą twórczość, zorientowana na świeże spojrzenie, dobrą formę i intrygujące rozwiązania, którą kierujemy w stronę twórców rozpoczynających swoją karierę na rynku artystycznym.

Galeria

Powiązane wydarzenia