Zdjęcie wydarzenia Alicja

Alicja

Oryginalna historia z powieści jest kanwą spektaklu: oglądanym przez widownię i bohaterów snem Alicji.

Na motywach „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” to „jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”, pisał o książce Lewisa Carrolla tłumacz Maciej Słomczyński.

Oryginalna historia z powieści jest kanwą spektaklu: oglądanym przez widownię i bohaterów snem Alicji. Autorki scenariusza – Agnieszka Wolny-Hamkało i Martyna Majewska – zmieniają jednak nieco osnowę fabularną: rodzina dziewczynki będzie oglądać jej sen i uczestniczyć w nim. To będzie opowieść o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości – o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, i o współczesnej rodzinie, zajmująca dla widza w każdym wieku. Szczepionką na dosłowność i smutek rzeczywistości są poczucie humoru i wyobraźnia. Świat marzeń sennych na Dużej Scenie Capitolu będzie więc magiczny, piękny, śmieszny, dziwny i nieustannie zaskakujący. Będzie zabawą – jedną z najważniejszych czynności ludzkich, o której z wiekiem zdajemy się zapominać.

Na „Alicję” Martyny Majewskiej i Agnieszki Wolny-Hamkało w Teatrze Muzycznym Capitol zapraszamy dzieci i rodziców. Opowieść o wyobraźni, ciekawości i dojrzewaniu może stać się świetnym pretekstem do rodzinnych odwiedzin w teatrze, ale i do wykorzystania tej opowieści przez pedagogów.

Szczegóły wydarzenia:
teatr-capitol.pl

  • Gatunek musical
  • Reżyseria Martyna Majewska
  • Projekt Anna Haudek
  • Obsada Justyna Antoniak
    Helena Sujecka
    Emose Uhunmwangho
  • Tytuł oryg. Alicji w Krainie Czarów
  • Premiera 2021-05-29

Galeria

Powiązane wydarzenia