Zdjęcie wydarzenia „Alicja”

„Alicja”

Oryginalna historia z „Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla jest kanwą spektaklu: oglądanym przez widownię i bohaterów snem Alicji.

Do znanej opowieści o dziwnych przygodach sennej dziewczynki autorki scenariusza dodały nowe wątki i nowe spojrzenie. Opowiadają nam o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości – o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, ale też o współczesnej rodzinie, zajmująca dla widza w każdym wieku.

Szczepionką na dosłowność i smutek rzeczywistości są poczucie humoru i wyobraźnia. Świat marzeń sennych na Dużej Scenie Capitolu jest magiczny, piękny, śmieszny, dziwny i nieustannie zaskakujący. Jest zabawą – jedną z najważniejszych czynności ludzkich, o której z wiekiem zdajemy się zapominać.

„Alicja w Krainie Czarów” to „jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”, pisał o książce Lewisa Carrolla tłumacz Maciej Słomczyński. Dlatego na naszą „Alicję” zapraszamy i dzieci, i rodziców.

Opowieść o wyobraźni, ciekawości i dojrzewaniu może stać się świetnym pretekstem do rodzinnych odwiedzin w teatrze, ale i do wykorzystania tej opowieści przez pedagogów.

Szczegóły wydarzenia:
teatr-capitol.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia