Zdjęcie wydarzenia Chopin & Małucha Recital – koncert z cyklu „Wielkie Wyzwania”

Chopin & Małucha Recital – koncert z cyklu „Wielkie Wyzwania”

Przemysław Witek – wirtuoz fortepianu i współczesny kompozytor wrocławski - Wiesław Małucha, proponują nową formuła koncertową.

Przemysław Witek – wirtuoz fortepianu, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Poznaniu l, postawił przed sobą wyzwanie wykonanie kolejno wszystkich czterech Ballad Fryderyka Chopina i następnie I Koncertu Wrocławskiego.

Wiesław Małucha - wrocławski kompozytor, laureat tegorocznej edycji Vienna Classical Music Academy International Composition Competition „Autumn” - 2022 - udzielił artyście wsparcia przygotowując na tę okazję specjalny koncert, którym chce nawiązać międzypokoleniową łączność z muzyką Fryderyka Chopina.

Ta zupełnie nowa formuła koncertowa ma na celu pobudzić nowy rodzaj doznań muzycznych i dać sporą dawkę pozytywnej energii. Koncert ten, to przede wszystkim wyzwanie dla jego odbiorcy, który w pierwszej części zostanie poprowadzony w świat niezwykłej muzyki Fryderyka Chopina, a w drugiej podąży za muzyką I Koncertu Wrocławskiego w nieznane mu dotąd zakątki, by po powrocie do rzeczywistości dokonać subiektywnej oceny, czy cel koncertu został osiągnięty.

Koncert miał już zakończone pełnym sukcesem premiery w Filharmonii Dolnośląskiej w dniu 20.10.2022 i w dniu 23.10.2022 w Filharmonii Zielonogórskiej. 13.11.2022 - Poznań i 25.11.2022 Wrocław to dwa największe miasta tej trasy koncertowej w tym roku.

Szczegóły wydarzenia:
koncertymuzykaklasyczna.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia