Cover awArts 2018 Wro – najlepsze okładki płytowe

Wrocław będzie szóstym i ostatnim miastem, które odwiedzi wystawa najlepszych okładek roku Cover awArts 2018.

Wrocław będzie szóstym i ostatnim miastem, które odwiedzi wystawa najlepszych okładek roku Cover awArts 2018 – galeria zaprasza na święto dobrze opakowanej muzyki.

Od 2013 roku z pomocą tysięcy internautów oraz jury specjalistów kuratorzy konkursu Cover awArts wyłaniają najlepsze projekty. Przez ten czas napłynęło 1108 okładek i aż 236 268 głosów. Od trzech edycji konkurs działa już nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale też jak najbardziej fizycznej. Zwycięskie projekty można zobaczyć podczas tournée wystawy po Polsce. Duża skala pozwala nie tylko docenić klasę projektów, ale też dostrzec szczegóły, które umykają nawet właścicielom fizycznych nośników.

Wystawa prezentowana w galerii Dizajn jest zwieńczeniem konkursu na najlepszą okładkę w 2018 roku, w ramach którego internauci i eksperci wybrali 30 najlepszych spośród 242 zgłoszonych projektów. Pokazanych zostanie również 10 najlepszych opraw graficznych. W tym roku po raz pierwszy za najlepszy został wybrany album niepochodzący ze świata hip-hopu. Czy wybór był oczywisty? Warto udać się w tę podróż przez różnorodne style, klimaty i gatunki i sprawdzić, które projekty do nas przemówią.

Przed nami szerokie spojrzenie na muzyczny dizajn z wielu perspektyw – celebrujmy to święto dobrze opakowanej muzyki w towarzystwie najlepszych obrazów i dźwięków 2018 roku.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia