Zdjęcie wydarzenia Czerwony Kapturek w poszukiwaniu wilka

Czerwony Kapturek w poszukiwaniu wilka

Kto z Was zna historię o Czerwonym Kapturku? Odpowiedż jest jedna – Wszyscy.

Kto z Was zna historię o Czerwonym Kapturku? Odpowiedż jest jedna – Wszyscy. Wystawiono już wiele wersji tej bajki, zarówno w kinie i w teatrze. Przeważnie ostrzega ona przed budzącym strach Wilkiem.

Tak, zdecydowanie wilk jako zwierzę może być niebezpieczne i należy na niego uważać, jednak w teatrze, możemy się pokusić o coś więcej: użyć metafory i pokazać, że to czego się boimy może wcale nie jest takie straszne, że strach ma wielkie oczy. Bajka w inscenizacji Teatru Arka nabiera zupełnie nowego, innego spojrzenia na znaną historię. Widz, który przyjdzie na spektakl będzie musiał dobrze poszukać złego wilka i odpowiedzieć na pytania: Dlaczego Wilk jest zły? Dlaczego las jest ciemny i niebezpieczny? W naszym spektaklu babcia wcale nie jest chora, a czerwony kapturek już nie jest małą dziewczynką.

Być może nawet nie ma żadnego wilka, a jeśli jest - to czy naprawdę jest taki straszny? A może to wilk boi się wszystkiego i ukrywa w lesie udając kogoś innego, bo wie, że zaraz ktoś go może upolować i wsadzić do klatki? Chcecie wiedzieć jak jest naprawdę?

Przyjdźcie do teatru Arka i sami się przekonajcie. Zabawne sytuacje i piosenki zapewnią wiele dobrego humoru i na pewno na długo pozostaną w pamięci publicznośći. Pomysłowa scenografia, lalki i rekwizyty animowane przez aktorów pozwolą rozszerzyć wyobraźnię i kreatywność dziecka. Bajka dla dzieci od 5 roku życia.

Szczegóły wydarzenia:
teatrarka.pl

  • Gatunek dla dzieci
  • Reżyseria Adrian Wiśniewski
  • Obsada Ewelina Niewiadowska
    Anna Rzempołuch
    Adrian Wiśniewski
  • Premiera 2023-01-29
  • Czas trwania 50

Galeria

Powiązane wydarzenia