Zdjęcie wydarzenia Dzień Dziecka w Eko-Spocie

Dzień Dziecka w Eko-Spocie

Bezpłatne warsztaty mydlarskie i z tworzenia świec w Eko-Spot z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy: Centrum Innowacji Przejście i Ecospa. 28.05, ul. Widok 7.

Z okazji Dnia Dziecka, 28 maja Centrum Innowacji Przejście zaprasza na trzy bezpłatne kreatywne spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku 7+. Wszystkie zajęcia poprowadzi dr inż. Beata W. Domagalska., odbędą się one w przestrzeni Eko-Spot, plenerowo (podwórko za budynkiem Centrum Innowacji Przejście, między ul. Widok i ul. Menniczą). Partnerem wydarzenia jest firma ECOSPA.

Program:

Warsztaty mydlarskie. Opowieści o mydle i myciu

Zajęcia przeniosą uczestników w pachnący, mydlany świat, przybliżą niezwykłą historię kostki mydła i higieny człowieka. Uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanej specjalistki, wykonają mydełka z baz mydlanych suszu kwiatowego i barwników, będą eksperymentować z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem.
Podczas warsztatów zostaną wykorzystane produkty z oferty ECOSPA.

  • pierwsza grupa: 10.00-11.30
  • druga grupa: 12.00-13.30
  • maks. 10 osób w grupie
  • wiek uczestników: min. 7 lat
  • zapisy: przez formularz zgłoszeniowy

Warsztaty tworzenia świec sojowych

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonają je pod okiem instruktorki. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary.

Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec i wykorzystania świec sojowych do masażu. Podczas warsztatu zostaną wykorzystane 100% roślinne, naturalne, wegańskie, biodegradowalne i najlepszej jakości woski sojowe do świec z oferty ECOSPA.

Szczegóły wydarzenia:
biblioteka.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia