Zdjęcie wydarzenia E-wystawa: „Ku metaforycznej prawdzie”

E-wystawa: „Ku metaforycznej prawdzie”

W dobie pandemii i narzuconych przez nią nowych zasad, dostęp do sztuki został wyjątkowo ograniczony.

W dobie pandemii i narzuconych przez nią nowych zasad, dostęp do sztuki został wyjątkowo ograniczony. Odwołano wiele wydarzeń kulturalnych, w tym cieszącą się dużym zainteresowaniem Wrocławską Noc Muzeów 2020, zaplanowaną pierwotnie na 16 maja. W wydarzeniu, jak co roku, miała wziąć udział również Galeria Miejska i zaprezentować nową wystawę.

Aby podtrzymać wieloletnią tradycję majowych atrakcji, zapraszamy na wirtualny projekt specjalny, którego premiera odbędzie się właśnie 16 maja.

O godzinie 18.00 na stronie internetowej galerii zostanie udostępniona e-wystawa „Ku metafizycznej prawdzie" w formie wirtualnego spaceru po wnętrzach Galerii Miejskiej. Prezentacja „Ku metafizycznej prawdzie" zestawia ze sobą malarstwo Mariusza Mikołajka oraz Natalii Rybki, a więc dwojga artystów, którzy za pośrednictwem swojej sztuki mówią o doświadczaniu głębokiej więzi z Bogiem.

Co ciekawe, w tym celu posługują się zupełnie odmiennym językiem malarskim i sięgają po inne motywy przedstawieniowe. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Zahorska.

Szczegóły wydarzenia:
WWW.GALERIAMIEJSKA.PL

Galeria

Powiązane wydarzenia