Ewangelia

Przedstawienie oparte jest na historii życia Marii Magdaleny. Twórcy spektaklu nie skupiają się jednak na faktach z życia, czy faktach historycznych.

Przedstawienie oparte jest na historii życia Marii Magdaleny. Twórcy spektaklu nie skupiają się jednak na faktach z życia, czy faktach historycznych.

Postać Magdaleny jest jedynie pretekstem do pokazania człowieka nieszczęśliwego, który utraciwszy wszystko, co dla niego najważniejsze, przez ból i wolę dąży do poznania prawd absolutnych. Ludzie, których napotyka na swej drodze sięgnęli ostatecznej rozpaczy i podejmują próbę walki o własne świadome "ja", o duchową ascezę, która jako jedyna jest słuszną drogą do szczęśliwego i doskonałego życia. Jej historia owiana jest wieloma niewiadomymi.

Kim była? Jak przebiegało jej życie? Tego nie wiemy. Spotykamy ją w momencie przełomowym w jej życiu, momencie, kiedy idąc do grobu Jezusa nie znalazła go, zamiast mistrza była tylko pustka, która w jednej chwili i ją ogarnęła. Wtedy na swojej drodze spotyka Starca, człowieka, który stracił wszystko wraz z utratą najbliższej dla siebie osoby. Obydwoje nie wiedzą jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nowym samotnym świecie... tylko czy jest on taki naprawdę, czy to bohaterowie muszą zrobić krok naprzód i postarać się zrozumieć kim naprawdę są i jaka jest ich droga.

Spektakl ten stawia bohaterom, przez co i widzom, pytania trudne ale jakże aktualne, trapiące człowieka i jego duchowość zarówno dwa tysiące lat temu jak i teraz. Życie jest zawsze gotowe, aby” zarezerwować nam „niespodziankę, zaskoczenie jest bowiem, kwintesencją naszego życia. Więc jeśli czasami Państwo zadajecie sobie pytania: Dlaczego tak jest?

Poświęćcie chwilę dla siebie, aby móc spojrzeć na życie inaczej. Spektakl poświęcony pamięci Renaty Jasińskiej

Szczegóły wydarzenia:
teatrarka.pl

 • genre inne
 • director Renata Jasińska
  Agata Obłąkowska
  Alexandre Marquezy
 • writer Scenariusz i tekst do piesńi: Renata Jasińska
  Zofia Warzyńska-Janowicz
  Alexandre Marquezy
 • actors Agata Obłąkowska - Maria Magdalena
  Alexandre Marquezy - Starzec
  Maciej Mazurkiewicz - Jecira
 • premiereDate 2019-10-11

Galeria

Powiązane wydarzenia