Ferie zimowe w MWW. Co kryje się pod spodem?

Cykl czterech bezpłatnych warsztatów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku 6–12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza w czasie ferii zimowych na cykl czterech warsztatów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne! Obowiązują zapisy. 

Co się kryje pod spodem? opis cyklu warsztatów:

W trakcie czterech warsztatów wokół wystawy „Prywatne mitologie. Urodziny Marty" uczestnicy tchną życie w przedmioty, które są prezentowane na ekspozycji. Skupią swoją uwagę na ubiorach, próbując wyobrazić sobie ich właścicieli oraz sytuacje, w których mogłyby być używane. W trakcie działań warsztatowych przeniosą się w czasie, by dostrzec znaczenie i rolę odzieży w różnych życiowych sytuacjach. Podczas każdego warsztatu zostanie przygotowana i nagrana krótka etiuda filmowa na temat wybranego fragmentu stroju.

PLAMKA NA NIEBIESKIEJ SUKIENCE
12.02 (środa), godz. 10.00–12.00

Podczas pierwszego warsztatu dzieci przyjrzą się sukience, która należała do poznańskiej pomocy domowej. Paweł Bownik na swojej fotografii przedstawia niebieską sukienkę, odwróconą na lewą stronę. Wśród detali skrywanych pod zewnętrzną formą stroju uczestnicy spróbują odnaleźć interesujący temat dla swoich opowieści – małą pomarańczową plamkę. Uczynią ją ważnym elementem historii, które przedstawią podczas nagrywania etiud filmowych.  

WGNIECENIE NA PODSZEWCE
14.02 (piątek), godz. 10.00–12.00

Podczas drugiego warsztatu dzieci będą oglądać kurtkę mundurową, która należała do Józefa Piłsudskiego. Paweł Bownik na swojej fotografii przedstawił kurtkę odwróconą na lewą stronę, prezentując jej pogniecioną podszewkę. Wśród detali skrywanych pod zewnętrzną formą stroju uczestnicy spróbują odnaleźć interesujący temat dla swoich opowieści – małe zagniecenie na wewnętrznej kieszonce kurtki. Wspólnie nagrają wideo, w którym opowiedzą nieznaną historię “z życia” zapomnianej kurtki.

STRÓJ NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA
20.02 (czwartek), godz. 10.00–12.00

Podczas trzeciego warsztatu uczestnicy przyjrzą się dziełom z cyklu „Tierra del Fuego" Angeliki Markul oraz pracy pt. „Ceremonie (Istoty)" Piotra Kurki. Prace pozwolą przenieść się w czasy plemienia Selk’nam. Dzieci spróbują wyobrazić sobie, jak mogły wyglądać stroje, które nosili członkowie plemienia na co dzień, jak i podczas ważnych ceremonii. W czasie nagrywania filmu, inspirując się pracami Angeliki Markul, wykorzystane zostaną różne „filtry”, by nadać kadrom unikalny charakter.

GARDEROBA PRZYSZŁOŚCI
21.02(piątek), godz. 10.00–12.00

Podczas tego warsztatu przyjrzymy się bohaterom dzieła Zbigniewa Libery pt. Lekcja historii. Wspólnie przyglądniemy się strojom jeźdźców z przyszłości oraz ich otoczeniu po to, by opowiedzieć własną, niezwykłą historię o nienagannych ubiorach ludzi przyszłości. Jakie właściwości będą miały tkaniny za kilkadziesiąt lat? Co strój człowieka przyszłości może “powiedzieć” nam o nim samym? Swoje pomysły zaprezentujemy podczas nagrywania filmowego reportażu, jego tłem będzie niezwykła praca artysty.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia do 10 lutego do godz. 16.00.

Prowadząca: Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy – specjalistka ds. edukacji i kultury MWW.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia