Zdjęcie wydarzenia Fotograficzna przygoda w krainie Ducha Gór – wystawa planszowa

Fotograficzna przygoda w krainie Ducha Gór – wystawa planszowa

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę planszową „Fotograficzna przygoda w krainie Ducha Gór”.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę planszową „Fotograficzna przygoda w krainie Ducha Gór”, która jest efektem konkursu dla uczniów biorących udział w projekcie „Z Ossolineum do centrum polszczyzny. Edukacyjna wędrówka po Sudetach”.

18 listopada-30 grudnia 2022 – dziedziniec Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6, Wrocław) – wstęp wolny. „Z Ossolineum do centrum polszczyzny. Edukacyjna wędrówka po Sudetach” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży. Podczas jego trwania, 22–23 oraz 29–30 września 2022 roku, uczniowie klas 4-8 z czterech szkół:

  • Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu, Szkoły 707
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wojcieszycach 
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce
  • Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Uczestniczyli w warsztatach fotograficznych odbywających się w przepięknych okolicach Świątyni Wang oraz na urokliwych szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego. Warsztaty prowadził znany artysta Cris Froese, który wprowadzał dzieci w magiczny świat fotografii.

Zajęcia rozpoczynały się przy Świątyni Wang, gdzie z pobliskiego tarasu widokowego uczniowie wykonywali wyjątkowe zdjęcia wschodu słońca i samego kościoła. Wstęp teoretyczny i fotograficzna „rozgrzewka” stanowiły dopiero początek wyjątkowej wyprawy górskimi szlakami. Feeria barw, zapach jesiennego lasu i odgłosy natury były inspiracją do dalszych działań.

Na każdym etapie wędrówki obiektywy uczniów skupiały się na wyjątkowych detalach natury. Trasa wiodła najpierw do schroniska Samotnia, gdzie również powstały niepowtarzalne prace, a następnie do schroniska Strzecha Akademicka. Po krótkiej przerwie uczniowie powędrowali do Dzikiego Wodospadu, będącego ostatnim przystankiem w podróży. Przy wodospadzie każde dziecko również mogło wykonać nietuzinkowe zdjęcia. Efektem kilkugodzinnej wędrówki są prace znajdujące się w katalogu. Spośród wszystkich przesłanych zdjęć jury wybrało dziesięć równorzędnych zwycięskich fotografii oraz dziesięć wyróżnień, które można zobaczyć na wystawie. 

Projekt Z Ossolineum do „centrum polszczyzny”. Edukacyjna wędrówka po Sudetach dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. 

Szczegóły wydarzenia:
muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia