Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty

Recital znakomitego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana, złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty.

Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty – recital Mariusza Kiljana. Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi.

Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas. O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Pytać zawsze – dokąd, dokąd?

Mariusz Kiljan Recital znakomitego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana, złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty miał premierę 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje.

Od marca 2020 roku prezentowany jest na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji. Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę.

Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo - gitarowe improwizacje

Retransmisja online recitalu odbędzie się 23 (sobota) i 24 stycznia (niedziela) 2021 r. Bądźcie z nami online: 23.01.2021, godz. 19.00 24.01.2021, godz. 17.00 Czas trwania spektaklu 100 minut bez przerwy.

Bilety 10 zł.

Szczegóły wydarzenia:
teatrpolski.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia