Zdjęcie wydarzenia Hala Stulecia i wrocławskie tereny wystawowe – spacer

Hala Stulecia i wrocławskie tereny wystawowe – spacer

Wielka Wyspa to jeden z najciekawszych obszarów Wrocławia.

Wielka Wyspa to jeden z najciekawszych obszarów Wrocławia. Położona we wschodniej części miasta, otoczona ze wszystkich stron rzeką Odrą i sztucznymi kanałami, może poszczycić się wieloma atrakcjami, zarówno dla turystów, jak i wrocławian.

Przewodnicy Meet My City serdecznie zapraszają na wycieczkę po zachodniej części Wyspy, czyli na spacer wokół Hali Stulecia i jej najbliższej okolicy. To wspaniała okazja do lepszego poznania interesujących miejsc położonych poza ścisłym centrum. Na trasie zwiedzania przewodnik opowie o historii zarówno samych obiektów, jak i o ciekawych wydarzeniach związanych z tą częścią miasta. Hala Stulecia, monumentalna konstrukcja, która na zawsze wpłynęła na rozwój architektury.

Dlaczego została wpisana na listę dziedzictwa światowego UNESCO, i czy była pierwszą żelbetową budowlą we Wrocławiu? Podczas wycieczki usłyszycie Państwo wiele ciekawostek związanych z samą Halą i budowlami w jej najbliższym otoczeniu, m.in.: Pawilonem Czterech Kopuł, dawną Wytwórnią Filmów Fabularnych, Pergolą. Okolice Hali Stulecia, to także wspaniałe tereny zielone z największym wrocławskim parkiem – Parkiem Szczytnickim, malowniczym Ogrodem Japońskim i drewnianym kościółkiem św. Jana Nepomucena. Wspólnie z przewodnikiem odkryjecie Państwo zachowane modernistyczne budowle wystawy mieszkaniowej WuWa.

Spacer zakończymy przed wejściem do najstarszego w Polsce Ogrodu Zoologicznego. Spacerujemy w małych grupach, zapewniając kameralną atmosferę podczas zwiedzania.

Cena: 35 zł/os. Minimalna ilość uczestników wycieczki: 2 osoby. Wymagana rezerwacja. Zgłoszenia tel. +48 732 741 907, email: rs

Szczegóły wydarzenia:
meetmycity.tours

Galeria

Powiązane wydarzenia