Zdjęcie wydarzenia Hybrid in. Wystawa w galerii BWA Wrocław Główny

Hybrid in. Wystawa w galerii BWA Wrocław Główny

Wystawa sztuki z Czech, Polski i Słowacji mówi o hybrydycznym obliczu współczesności na tle potransformacyjnego środkowoeuropejskiego krajobrazu.

𝗛𝘆𝗯𝗿𝗶𝗱–𝗶𝗻
Hybrydyczna współczesność w ujęciu sztuki z Czech, Polski i Słowacji
𝟮𝟰.𝟬𝟵–𝟮𝟭.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭
wernisaż: 24.09.2021, piątek, godz. 19.00
BWA Wrocław Główny
antresola na dworcu PKP
ul. Piłsudskiego 105

Wystawa sztuki z Czech, Polski i Słowacji mówi o hybrydycznym obliczu współczesności na tle potransformacyjnego środkowoeuropejskiego krajobrazu.

Pokaz skupia się na przemianach, jakim podlegają dziś przestrzenie eksploatacji, określane niegdyś jako przemysłowe. Tematem artystów są zachodzące w nich dziś procesy hybrydyzacji, obejmujące zmiany, które, mimo że dotyczą wszystkich, nie czynią świata bardziej zrozumiałym, ani bardziej przejrzystym.
Hybrydowe jest prawie wszystko, od modyfikowanych genetycznie upraw, przez samochody hybrydowe, hybrydową komunikację, pracę, nauczanie, hybrydowe wojny, hybrydowe ciała uzbrojone w protezy po hybrydyczną tożsamość. Proces hybrydyzacji zaciera rysy teraźniejszości i obowiązujących w niej podziałów. Wpływa na sposób odczuwania materialności i dystrybucję statusu zbudowanych z niej obiektów.
Prace zgromadzone na wystawie podążają tropem materii nowego typu. Uległej i przekształcającej się na odległość. Zderzają materiały i przedmioty znalezione z strzępami wiedzy zaprogramowanej w narracjach kultury, infantylne pragnienie kontroli i niekontrolowane fantazje.


𝗔𝗿𝘁𝘆ś𝗰𝗶_𝘀𝘁𝗸𝗶: Karolina Balcer (PL), Marko Blažo (SK), Olaf Brzeski (PL), Viktor Frešo (SK), Julia Gryboś + Barbora Zentková (PL/CZ), Milan Houser (CZ), Martin Kochan + Cyril Blažo (SK), Marek Kvetan (SK), Zorka Lednárová (SK), Diana Lelonek (PL), Dominika Łabądź + Iwona Ogrodzka (PL), František Łozinki o.p.s. (CZ), Tomasz Mróz (PL), Libor Novotný (CZ), Agnieszka Polska (PL), Martin Zet (CZ)

  • 𝗔𝘂𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆 𝘁𝗲𝗸𝘀𝘁ó𝘄 𝘁𝗲𝗼𝗿𝗲𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵: Tomáš Knoflíček (CZ), Zbigniew Libera (PL), Miroslav Marcelli (SK)

  • 𝗞𝘂𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆_𝗸𝗶: Vladimír Beskid (SK), Anna Mituś + Paweł Jarodzki (PL), František Kowolowski (CZ)

  • 𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

  • 𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆: Galeria Výtvarného Umění v Ostravě (GVUO), Galeria J. Koniarka v Trnavě, Wydział Sztuk Pięknych i Muzyki Uniwersytetu w Ostrawie

 

Galeria

Powiązane wydarzenia