Zdjęcie wydarzenia Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis to unikatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

Hydropolis to unikatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Skupia się na procesach, w których bierze udział woda – niezwykła substancja, z którą każdy z nas styka się na co dzień, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej istoty.

Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie składa się z dziewięciu stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć najdłuższą w Europie drukarkę wodną, wejść do legendarnego batyskafu Trieste, podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby biblijnego Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka na nowocześniej makiecie oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych.

W październiku 2022 r. w Hydropolis pojawiła się wystawa zdjęć kampanii #PijKranówkę. Kampania społeczna ma na celu edukację ekologiczną społeczeństwa i przekonanie do wyboru kranówki jako wody do picia na co dzień. Przedstawia zalety picia wody kranowej i rezygnacji z wody butelkowanej. Ich autorem jest fotograf Rafał Ogrodowczyk. To jeden z najlepszych fotografów na Dolnym Śląsku.

Wszystkie elementy wystawy zostały wykonane z materiałów ekologicznych, które zostaną powtórnie wykorzystane do budowy barów wodnych w przyszłym sezonie na kolejnych miejskich wydarzeniach.

Godziny otwarcia Hydropolis

Ekspozycja jest dostępna dla odwiedzających: od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 - 18.00 weekendy od 10.00 do 20.00 Godziny otwarcia w święta, Nowy Rok i Trzech Króli.

  • 11 listopada – 10:00-20:00
  • 21 listopada – dzień techniczny, Hydropolis nieczynne
  • 1 grudnia – zamknięte
  • 24-25 grudnia – zamknięte
  • 26 grudnia – 10:00-20:00
  • 31 grudnia – 10:00 -17:00
  • 1 stycznia – 12:00 – 20:00
  • 6 stycznia – 10:00 – 20:00

Bilety w cenie 32 normalny, 23 zł ulgowy.

Szczegóły wydarzenia:
hydropolis.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia