Zdjęcie wydarzenia Hydropolis

Hydropolis

Jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia, czyli Hydropolis, jest czynna od 7 maja 2021 r. Przy zwiedzaniu wystawy należy pamiętać o zachowaniu zasad reżimu

Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia. 

Hydropolis podzielono na 7 stref tematycznych. Każda sala Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tu wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.

Przy zwiedzaniu wystawy należy pamiętać o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Na terenie centrum wiedzy o wodzie będzie mogło przebywać jednocześnie do 250 gości. Każdy z nich w trakcie zakupu biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek.

Ponadto na terenie całego obiektu są rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Przewodnicy i przewodniczki będą pracować w maseczkach oraz w rękawiczkach.

Godziny otwarcia Hydropolis

Ekspozycja jest dostępna dla odwiedzających:

  • od wtorku do piątku w godzinach 09.00-18.00,
  • weekendy od 10.00 do 20.00,
  • poniedziałki nieczynne.

Godziny otwarcia w święta, Nowy Rok i Trzech Króli.

  • Czynne 26 grudnia od godziny 10.00 do 19.00. 
  • 1 stycznia 2022 r. Hydropolis czynne w godz. 10.00-20.00,
  • w święto Trzech Króli  9.00-18.00.

Bilety w cenie 32 normalny, 23 zł ulgowy.

Obecnie w centrum wiedzy o wodzie trwają też prace nad nową wystawą czasową, która planowo zostanie otwarta w drugiej połowie lipca tego roku. Będzie ona skoncentrowana na wykorzystaniu sezonowych i regionalnych produktów w aspekcie ekologicznym. Bilety można zakupić przez stronę internetową.

Więcej informacji na temat Hydropolis przeczytasz tutaj: https://visitwroclaw.eu/miejsce/hydropolis 

Szczegóły wydarzenia:
hydropolis.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia