Jesienny spacer z przewodnikiem – Natura i architektura

Organizatorzy zapraszają na spacer niezwykły! Będzie to wycieczka, której trasę wyznaczą nam piękne drzewa i ciekawa architektura.

Organizatorzy zapraszają na spacer niezwykły! Będzie to wycieczka, której trasę wyznaczą nam piękne drzewa i ciekawa architektura. Spacerując opowiemy o zabytkach, które dzięki przyrodzie (drzewom, bluszczom i kompozycjom zieleni) zyskały na urodzie.

Obejrzymy obiekty, które z żywą zielenią zespoliły się i tworzą nierozerwalną całość. Wycieczkę prowadzić będzie kilku przewodników z naszego Stowarzyszenia - Marta Miniewicz, Małgorzata Urlich-Kornacka, Magda Wąs i Andrzej Borówka, więc monotonni i nudy na pewno nie będzie. Spacer pomyślany jest jako część większego projektu.

Chcemy stworzyć przewodnik po mieście, w którym zwrócimy uwagę na związki architektury z naturą. Trasa, którą tworzymy, będzie nosić imię naszego zmarłego w zeszłym roku przyjaciela i kolegi, Piotra Kasznickiego. Piotr był przewodnikiem - pasjonatem i znał się na przyrodzie, jak żaden z nas, stąd pomysł trasy przyrodniczej.

Udział w wycieczce jest możliwy po wykupieniu cegiełki za 10, 15 lub 20 zł przed wycieczką (całą uzyskaną kwotę przeznaczymy na skład i druk przewodnika).

Zapisy.

Szczegóły wydarzenia:
przewodnicy.org

Galeria

Powiązane wydarzenia