Zdjęcie wydarzenia Joint Junior Ultimate Championships

Joint Junior Ultimate Championships

Joint Juniors Ultimate Championships odbędą się na Polach Marsowych 6 sierpnia o godzinie 16.00.

Wspólne Mistrzostwa Młodzieżowe w Ultimate to wydarzenie zrzeszające Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w Ultimate Frisbee. W turnieju weźmie udział 49 drużyn z 17 krajów. Sportowe zmagania będą podzielone na dwie kategorie wiekowe – do lat 17 i do lat 20. Dodatkowo wydarzenie jest podzielone na 3 kategorie: mieszaną, żeńską oraz męską. Podczas turnieju wystąpi prawie 1000 młodych zawodników, którzy zostali wybrani do reprezentacji swoich krajów do tego prestiżowego wydarzenia. Drużyny z Polski wystąpią w kategoriach U20 (drużyna żeńska i męska) oraz U17 (drużyna mieszana).

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 16.00 odbędzie się Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zmierzy się z Reprezentacją Wielkiej Brytanii.

Dla Wrocławia to kolejne wydarzenie związane z Ultimate Frisbee. Dotychczas w stolicy Dolnego Śląska kilkakrotnie odbyły się Finały Klubowych Mistrzostw Europy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, The World Games, a także jedna z edycji Mistrzostw Świata Juniorów. Wydarzenia zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocław Jacka Sutryka oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Zawody organizowane są przez 3 strony organizacji. World Flying Disc Federation (WFDF) i European Ultimate Federation (EUF) są odpowiedzialne za stronę sportową w kategoriach U20 i U17. Wrocławskie stowarzyszenie Duch Gry odpowiedzialne będzie za stronę organizacyjną wydarzenia. 

Szczegóły wydarzenia:
jjuc.sport

Galeria

Powiązane wydarzenia