Kain, spektakl Fundacji Jubilo

Spektakl „Kain” to kolejny etap działań realizowanych przez Fundację Jubilo od początku 2014 roku w ramach projektu „Odkluczanie”.

Spektakl „Kain” to kolejny etap działań realizowanych przez Fundację Jubilo od początku 2014 roku w ramach projektu „Odkluczanie” prowadzonego na terenie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu we współpracy z Instytutem Grotowskiego.

„Po ogromnym sukcesie spektaklu „Odzwierciedlenie” podjęliśmy w zespole próbę rekonstrukcji, starając się przedefiniować kierunek i potrzeby grupy w jej zmienionym składzie. Uznaliśmy, że punkt wyjścia dla naszego następnego działania powinien wyłonić się z nas samych i naszej ludzkiej potrzeby ekspresji, zgodnie z wątkami rozwijanymi w pierwszym spektaklu. Po wstępnej fazie poszukiwań opartych na improwizacji, czytaniach i pisaniu zaczęliśmy stopniowo zawężać tematykę, ostatecznie określając nowy wątek przewodni jednym słowem: znak. Znak jako definicja.

Znak jako naznaczenie, narzucenie roli przez kogoś innego, a czasami nawet przez nas samych. Postać Kaina, odarta ze wszystkich biblijnych odniesień, skłoniła nas do szerszej refleksji nad kondycją ludzką i stygmatyzacją Innego. Wśród masywnych ścian więzienia poszukiwaliśmy naszej ścieżki na zewnątrz, w kierunku społeczeństwa, z dala od naszej publicznej podmiotowości i statusu, odnajdując nowy poziom obecności – redefinicję samego siebie”.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie danych osobowych wraz z numerem dowodu osobistego/paszportu do przepustki do 28 listopada 2019 roku na adres mailowy: lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: +48 535 739 698.

Szczegóły wydarzenia:
jubiloproject.com

Galeria

Powiązane wydarzenia