Zdjęcie wydarzenia KinoMANUAL_Pocket Cinema_performans audiowizualny

KinoMANUAL_Pocket Cinema_performans audiowizualny

Pocket Cinema czyli kieszonkowe kino to drobny, skrojony na kameralną skalę performans audiowizualny duetu kinoMANUAL.

Pocket Cinema czyli kieszonkowe kino to drobny, skrojony na kameralną skalę performans audiowizualny duetu kinoMANUAL.

Tym razem szukamy subtelnych połączeń żywego dźwięku i obrazu głównie w oparciu o stare rzutniki przeźroczy. Bezpośrednia zamiana kolorowych, abstrakcyjnych slajdów w rozświetlone projekcje, manipulacje ostrością, kolorem i ruchem obrazu - oto obszar naszych eksperymentów. Pocket Cinema jest próbą przywołania atmosfery wczesnych teatrów optycznych gdzie skromne środki techniczne spod znaku magicznej latarni mieszają się z geometryczną, hipnotyczną formą. Występ towarzyszy wystawie AURA i w rzeczy samej jest poszukiwaniem aury w świecie nieustannej projekcji.

kinoMANUAL to duet: Aga Jarząb / Maciek Bączyk. Wspólnie tworzą filmy i obiekty odwołujące się do bogatej tradycji ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej, animacji i kina eksperymentalnego. Preferują tradycyjne, analogowe techniki pracy, takie jak: rysunek, wycinanka, non camera, found footage i wszelkiego rodzaju manipulacje materiałem światłoczułym.

Manualny i monotonny proces tworzenia kolejnych klatek filmowych oferuje w zamian silny związek z animowanym tworzywem oraz miejscem i warsztatem pracy. Ta świadomie przyjęta filozofia manifestuje się w samej nazwie duetu - kinoMANUAL

Szczegóły wydarzenia:
entropia.art.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia