Kolejkowo – makieta kolejowa

W sumie na 260 metrach kwadratowych jest 2300 figurek ludzi i zwierząt, ponad setka samochodów - w tym radiowóz na sygnale.

Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z wiernie odwzorowanym obserwatorium astronomicznym na szczycie.

Czynne 365 dni w roku, również w niedziele i święta.

  • 24 grudnia, godz. 10.00–14.00
  • 25, 26 grudnia, godz. 10.00–18.00
  • 31 grudnia 2019 r. ( sylwester), godz. 10.00-18.00
  • 1 stycznia (Nowy Rok), godz. 12.00-18.00

Kolejkowo jak w realu

Po Kolejkowie i okolicy jeździ 15 pociągów i jeden tramwaj. Oprócz tego w pobliżu wrocławskiego Rynku co chwilę przejeżdża radiowóz na sygnale.

W Kolejkowie życie toczy się jak w realu. Przy torach schował się jeleń – obserwuje przejeżdżający pociąg. Przechodnie patrzą z uwagą na mknący radiowóz, ktoś czeka na tramwaj, ekipa remontowa naprawia powierzchnię drogi. W świecie zabawek czas wcale nie stoi w miejscu – po dniu nadchodzi noc.

Widzowie dostrzegą humorystyczne akcenty. Na jednym z budynków widnieje, stylizowany na zrobiony przez wandali, napis „Karpacz żąda dostępu do morza”.

Największa makieta kolejki torowej w Polsce

W sumie na 260 metrach kwadratowych jest 2300 figurek ludzi i zwierząt, ponad setka samochodów - w tym radiowóz na sygnale, oraz 160  budynków i innych obiektów architektonicznych.

Dwunastu modelarzy pracowało nad makietą dwa lata. Tylko budowa budynku Dworca Świebodzkiego (czyli gmachu, w którym znajduje się makieta) zajęła ekipie dwa miesiące. Zależało im na odwzorowaniu każdego detalu. Zanim rozpoczęli pracę nad miniaturą szukali dokumentacji, fotografii, szkiców.

Bilety w cenie od 17 zł do 23 zł.

Szczegóły wydarzenia:
wroclaw.kolejkowo.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia