Zdjęcie wydarzenia Kolejkowo – makieta kolejowa

Kolejkowo – makieta kolejowa

Zajmuje aż 1500 mkw., w tym 900 mkw. powierzchni wystawienniczej, a na zabytkowym Dworcu Świebodzkim było to 500 mkw.

Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z wiernie odwzorowanym obserwatorium astronomicznym na szczycie.

Kolejkowo jak w realu

Po Kolejkowie i okolicy jeździ 15 pociągów i jeden tramwaj. Oprócz tego w pobliżu wrocławskiego Rynku co chwilę przejeżdża radiowóz na sygnale.

W Kolejkowie życie toczy się jak w realu. Przy torach schował się jeleń – obserwuje przejeżdżający pociąg. Przechodnie patrzą z uwagą na mknący radiowóz, ktoś czeka na tramwaj, ekipa remontowa naprawia powierzchnię drogi. W świecie zabawek czas wcale nie stoi w miejscu – po dniu nadchodzi noc.

Widzowie dostrzegą humorystyczne akcenty. Na jednym z budynków widnieje, stylizowany na zrobiony przez wandali, napis „Karpacz żąda dostępu do morza”.

Największa makieta kolejki torowej w Polsce

Zajmuje aż 1500 mkw., w tym 900 mkw. powierzchni wystawienniczej, a na zabytkowym Dworcu Świebodzkim było to 500 mkw.

Na makiecie ustawiono 3763 figurki ludzi i zwierząt oraz 249 budynków – część z nich została przeniesiona z poprzedniej lokalizacji, natomiast nowe elementy to wynik wytężonej, trwającej niemal rok pracy osiemnastu modelarzy. Każda figurka, podobnie jak 90 proc. reszty elementów makiety, powstawała ręcznie.

Bilety w cenie od 35 zł do 43 zł.

Szczegóły wydarzenia:
wroclaw.kolejkowo.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia