Komputer dla seniora – zajęcia bezpłatne

Organizatorzy zapraszają seniorów do udziału w 6-dniowym szkoleniu w zakresie obsługi komputera.

Organizatorzy zapraszają seniorów do udziału w 6-dniowym szkoleniu w zakresie obsługi komputera! W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności posługiwania się komputerem, przeglądarką internetową, pocztą elektroniczną oraz programem Skype w stopniu podstawowym.

Łącznie 12 godzin! Zaczniemy od podstaw, czyli charakterystycznego słownictwa, elementów zestawu komputerowego, uruchamiania komputera oraz przeglądu podstawowych programów i elementów systemu Windows. Następnie przejdziemy do nauki obsługi edytorów tekstowych.

Zapoznamy się z ich podstawowymi elementami oraz funkcjami, a przede wszystkim nauczymy się wprowadzać i formatować tekst. Na koniec zajmiemy się kwestią najważniejszą – Internetem. Nauczymy się podłączać komputer do sieci, pracować z przeglądarką i wyszukiwarką internetową, korzystać z usług poczty elektronicznej, a także poszukiwać informacji, komunikacji i rozrywki w Internecie.

Zajęcia odbędą się w niewielkiej grupie, dzięki czemu wszystkie wątpliwości będziemy rozwiewać na bieżąco. Harmonogram spotkań: Październik: 1, 8, 15, 22, 29 Listopad: 5 Na szkolenie można zapisać się na 3 sposoby: poprzez formularz internetowy dostępny na stronie telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30 osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapis obowiązuje na cały cykl! Preferowane jest przyniesienie własnego laptopa.

Warsztaty są częścią programu Trampolina Senior. Jest to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu nowych technologii.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji). Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

Powiązane wydarzenia