Wydarzenie odwołane. Koncert: Jazz Time – Tubis Trio, Consolidation Quintet

Organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę koncertu Jazz Time organizowanego przez Wrocławski Klub Formaty.

Wydarzenie odwołane. 

Organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę koncertu Jazz Time organizowanego przez Wrocławski Klub Formaty.

Wystąpią:  oraz Consolidation Quintet.

Tubis Trio

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami , ale nieprzewidywalnymi formami.

Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? 

Consolidation Quintet


Zespół, który powstał z potrzeby serca i ducha, przekazania własnych przeżyć oraz przemyśleń muzycznych szerszej publiczności. Jest konsolidacją kwintetów Dominika Gawrońskiego (trąbka, flugelhorn) i Kuby Lechkiego (perkusja).

Pomimo bardzo podobnego składu osobowego fuzja tych dwóch odmiennie brzmiących zespołów dała ciekawy i satysfakcjonujący dla muzyków efekt. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie utwory, które są owocami ich osobistych inspiracji, znalezionych u takich muzyków jak: Billy Harper, Piotr Wojtasik, Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski i wielu innych.

Będzie to subtelna, sentymentalna, czasem bardzo intensywna muzyczna podróż. Muzycy zaprezentują kompozycje napisane przez nich osobno, ale zaaranżowane wspólnie z niezwykłymi i arcykreatywnymi muzykami.

Kwintet zasilają niepowtarzalni:

  • Adam Bławicki - saksofon tenorowy, sopranowy, klarnet basowy
  • Filip Miguła - fortepian
  • Bartek Chojnacki - kontrabas


W dniu 27.03.2020 w ramach "Jazz Time" we Wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się pokaz filmu pt. „Amazing Grace: Aretha Franklin" (89 min). Osoby, które dokonają zakupu biletów na koncert "Jazz Time", mogą otrzymać bezpłatny wstęp na film. Jak otrzymać bezpłatną wejściówkę?

 

Galeria

Powiązane wydarzenia