Zdjęcie wydarzenia Koncert Music of Buena Vista w Galerii Dominikańskiej

Koncert Music of Buena Vista w Galerii Dominikańskiej

Spektakl muzyczny to podróż przez wszystkie odcienie i style muzyki kubańskiej od afrykańskich korzeni aż do fuzji muzyki karaibskiej z muzyką jazzową

Vertigo Summer Jazz Festival Presents: Music of Buena Vista

Projekt Music of Buena Vista  jest wynikiem współpracy między zespołem Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz z gwiazdą kubańskiej piosenki Yaremi de las Mercedes Kordos.

Spektakl muzyczny to podróż przez wszystkie odcienie i style muzyki kubańskiej od afrykańskich korzeni aż do fuzji muzyki karaibskiej z muzyką jazzową i nowoczesną.

Yaremi jest jedną z niewielu artystek, które miały okazję współpracować z rdzennym projektem „Buena Vista Social Club" jak również z wieloma legendami muzyki kubańskiej. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz jest zespołem jazzowym mocno inspirowanym wpływami latynoskimi, afrykańskimi oraz słowiańskimi. Formacja ma na koncie dwa albumy płytowe oraz wiele nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą.

Słuchacze, podczas koncertu udadzą się w małą podróż na Kubę, będą prowokowani do ciągłej interakcji muzyczno-tanecznej, aby wyzwolić się artystycznie i odczuwać wspólnie najgorętsze rytmy świata na najwyższym poziomie.

Skład:

  • Yaremi de las Mercedes Kordos - wokal,
  • Roland Abreu - kontrabas,
  • Taras Backovskyy - saksofon,
  • Paweł Kukuła - piano,
  • Elio Rodriguez Luis - konga,
  • Dominik Jaske - perkusja. 

Galeria

Powiązane wydarzenia