Zdjęcie wydarzenia Koncert: Tanga i milongi

Koncert: Tanga i milongi

W programie koncertu z cyklu Światowid klasycznie znalazły się zarówno tanga, jaki i milongi, a także inne utwory z kręgu muzyki latynoskiej i filmowej.

Milonga jest tańcem starszym od tanga, ma korzenie arfo-latynoamerykańskie. Nazwa ta oznacza także miejsce, gdzie tańczy się zarówno tanga, jaki i milongi.

W historii tanga związanego głównie z Buenos Aires (Argentyna) oraz Montevideo (Urugwaj), zawarte są elementy folkloru wielu narodów: afrykańskie rytmy, inspiracje pochodzące z flamenco, z kubańskiej habanery, piosenek neapolitańskich. 

W programie koncertu z cyklu Światowid klasycznie znalazły się zarówno tanga, jaki i milongi, a także inne utwory z kręgu muzyki latynoskiej oraz piękne tematy muzyki filmowej.

Wystąpią wrocławskie gitarzystki: Dominika Białostocka i Paulina Wiśniewska. Obie są absolwentkami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz  laureatkami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych w kraju i za granicą. Prowadzą czynnie działalność artystyczną i pedagogiczną. 

Program

Bilety: 15 zł - KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia