Konferencja „Miasto i Kultura”

W CSP Piekarnia odbędzie się konferencja „Miasto i Kultura” – organizowane przez Strefę Kultury Wrocław spotkanie twórców inicjatyw kulturalnych z całej Polski.

17 i 18 października w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Miasto i Kultura” – organizowane przez Strefę Kultury Wrocław spotkanie twórców inicjatyw kulturalnych z całej Polski.

Podczas nadchodzącej edycji wszystkie dyskusje i prezentacje połączone będą tematem alternatywy - w który wprowadzi uczestników wykład filologa, tłumacza i poety Jakuba Kornhausera (fot). Bilety w sprzedaży.

O konferencji    

„Miasto i Kultura” to spotkanie menedżerów kultury, programerów, koordynatorów, kuratorów, aktywistów, twórców, wydawców – czyli szeroko rozumianych kadr kultury z całej Polski.

Na pierwszy dzień konferencji złożą się dyskusje z udziałem organizatorów najciekawszych działań kulturalnych w Polsce i prezentacje alternatywnych inicjatyw i sposobów organizowania kultury. Drugiego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach, które w praktyczny sposób rozwiną zasygnalizowane dzień wcześniej tematy.

Spotkanie otworzy Jakub Kornhauser – literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta, adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się teorią awangardy i historią ruchów awangardowych. Przygotowany przez niego wykład inauguracyjny konferencji „Miasto i Kultura” poświęcony będzie etymologii i wieloznaczności pojęcia „alternatywa” oraz temu, czym współcześnie jest i jak rozumiemy alternatywę.

17 października wziąć będzie można udział w czterech panelach tematycznych, poświęconych organizacji, miejscu, pieniądzom i komunikacji.

W programie znalazły się też prezentacje badaczy kultury z całej Polski –opowiedzą oni o tym, kim jest współczesny uczestnik kultury w Polsce.

W Piekarni wystąpi m.in. Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej, prezentująca wyniki analizy publiczności gdańskich instytucji kultury, czy związany ze SmartScope Tomasz Dulinicz, który opowie o badaniu segmentacyjnym odbiorców we Wrocławiu. W tym samym segmencie również Paweł Piotrowicz, Marta Trawinska i Karol Paczkowski – zwycięzcy organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Praktycy Kultury konkursu badawczego „Alternatywa”. Zaprezentują oni raport podsumowujący projekt „Kultura Alternatywna – strategie istnienia (przypadek Salki CRK)”, poświęcony tytułowej przestrzeni rozwoju wrocławskiej sceny niezależnej.
   
Szczegółowy harmonogram konferencji znajduje się TUTAJ

Bilety:  jednodniowy – 99 zł, dwudniowy – 150 zł. 

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia