Konkurs plastyczny pt. „Wrocławska jesień impresją malowana”

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w IV Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla Dorosłych pt. „Wrocławska jesień impresją malowana”.

Wszystkich pełnoletnich plastyków amatorów zapraszamy do wzięcia udziału w IV Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla Dorosłych pt. „Wrocławska jesień impresją malowana”. Konkurs przeznaczony jest dla osób, które nie mają za sobą wielkich sukcesów artystycznych, a chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności.

Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice plastycznej: ołówek, kredki, węgiel, pastele (zabezpieczone fiksatywą), farby (akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej), batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż, itp. Tematem przewodnim konkursu „Wrocławska jesień impresją malowana” jest malarstwo impresjonistyczne. Różnorodność kolorystyczna i kontrastowa jesiennych barw inspiruje do malowania pejzaży, dlatego właśnie ten styl w malarstwie idealnie wkomponowują się w temat konkursu.

Zachęcamy do uchwycenia tych jesiennych, ulotnych momentów i złapania uciekającej, barwnej chwili. Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą: - Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem. Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych. - Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Posiada dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990).

Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień. - Agata Mikułowska: ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa.

Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

Terminy: Nadsyłanie prac: 03.11.2019 Rozstrzygnięcie konkursu: 04.11.2019 Wręczenie nagród (wernisaż): 10.11.2019

Szczegóły wydarzenia:
klubanima.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia