Książka przy Miejscu: Bartecka & Rusznica

W roku 2020 galeria Miejsce przy Miejscu 14 wystartowała z nowym cyklem mikrorezydencji.

W roku 2020 galeria Miejsce przy Miejscu 14 wystartowała z nowym cyklem mikrorezydencji. Zakłada on tymczasową zmianę funkcji przestrzeni przy placu Strzeleckim z wystawienniczej, prezentującej skończone projekty, w otwarte dla zwiedzających studio.

Zaproszeni do projektu artyści będą pracować nad swoimi przyszłymi publikacjami, budować sekwencje zdjęć, pisać teksty, współpracować z projektantami graficznymi – wszystko po to, by wypracować wizję i ostateczny kształt własnej książki fotograficznej. Pod koniec 2014 roku w galerii Miejsce przy Miejscu (wtedy jeszcze bez czternastki) Beata Bartecka i Łukasz Rusznica otworzyli wystawę pt. "Jak fotografować? Wystawa zdjęć z archiwum IPN".

Właściwie od początku pracy nad ekspozycją, jeszcze w 2014 roku, towarzyszyła im myśl o książce. W końcu 19 maja 2020 w ramach cyklu mikrorezydencji "Książka przy Miejscu" rozpoczynają wspólną pracę nad publikacją prezentującą fotografie z archiwum IPN. Ze względu na aktualne przepisy sanitarno-epidemiologiczne dla instytucji kultury publiczność nie będzie miała możliwości odwiedzenia galerii podczas procesu twórczego. Może jednak włączyć się do procesu twórczego za pośrednictwem social mediów galerii

Beata Bartecka realizuje kwerendę i badania w archiwach IPN dzięki stypendium programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020).

Szczegóły wydarzenia:
opt-art.net

Galeria

Powiązane wydarzenia