Kuchnia dla opornych: „Posiłki w drodze”– spotkanie online

O kanapkowym delivery i działalności gastronomii w trybie „na wynos” i na dowóz”, trwającej od 14 marca 2020 roku, rozmawiać będzie twórczyni cyklu.

Po zimowej przerwie powracają spotkania wokół smaków w ramach Kuchni dla opornych. 27 lutego o godzinie 17.00, pomimo, ale i z powodu, panującej wyjątkowej sytuacji, spotkanie odbędzie się w sieci. O kanapkowym delivery i działalności gastronomii w trybie „na wynos” i na dowóz”, trwającej od 14 marca 2020 roku, rozmawiać będzie twórczyni cyklu Agnieszka Szydziak z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Kanapka dobra na wszystko. Zmiany towarzyszące codziennym jedzeniowym rytuałom, które gwałtownie wdarły się w codzienne życie w marcu 2020, skłoniły organizatorów, by w tym semestrze Kuchni dla Opornych poszukać bezpiecznych miejsc na kulinarnej mapie smaków.

I tak uznali, że nie ma w życiu nic bezpieczniejszego i bardziej demokratycznego, niż KANAPKA. We wspomnieniach, to codzienny gest, którym obdarzyła nas mama przed wyjściem do szkoły, czy najtańsza przekąska w czasach studenckich, która ratowała przed głodem absolutnym. Każdy foodie lover potrafi przywołać też barokowe wiosenne konstrukcje kanapkowe z całą górą nowalijek i odkopać uczucia związane z kanapką do biura – symbolem przerwy w pracy.

Zaproszeni goście są nimi przedstawiciele wrocławskiej gastronomii:

  • Anną Wróblewską – Central Cafe Joanna Daniluk – Kontynuacja
  • Marcin Gazowski – Monko Coffee

Właściciele tych miejsc stworzyli wyjątkowe sandwiche – bajgle z Central to już klasyka wrocławskiego bistro, Kontynuacja ze swoim pastrami odwołuje się do amerykańskich korzeni, a Monko to najbardziej krejzi kanapki, jakie znamy – np. te z pierogiem Kanapkowe delivery.

W sobotnie popołudnie będzie okazją do dyskusji o inspiracjach przy tworzeniu kanapkowego menu i kanapkowych knajpek.

Zaproszeni goście zdradzą, jak dobrać pieczywo do charakteru sandwicha, a także jak to jest, że zamawiane jedzenie w pudełkach czy papierze jest równie kuszące, jak to na talerzu? Wydarzenie realizowane będzie w trybie live i w formie dyskusji z zaproszonymi gośćmi Spotkanie odbędzie się na żywo na facebookowej stronie Barbary i Strefy Kultury Wrocław, więc każdy może się włączyć zadając pytania i komentując na żywo.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydziak, twórczyni cyklu Kuchnia dla opornych, animatorka kultury kulinarnej, dziennikarka, redaktor naczelna Have a Bite Wrocław, prowadząca mikroagencję marketingową Still Hungry. Więcej o cyklu Ideą przewodnią Kuchni dla opornych jest inspirowanie do nowych smakowych odkryć.

W tym semestrze spotkania dedykować będziemy prostym daniom, które, wbrew pozorom, mogą zaskoczyć, mogą być wykwintne i zdrowe. Mowa o kanapkach, którym – umówmy się, nikt nie jest w stanie się oprzeć! Na start zajmiemy się tematem kromkowego delivery.

Następnie odkryjemy świat serów podczas degustacji komentowanej, żeby już w kwietniu i maju przygotować się do dwóch pokazów kulinarnych: o wegańskim food pornie kanapkowym oraz smakowitej diecie ketogenicznej. Partnerzy: Targpiast, Still Hungry, Have a bite, Kontynuacja, Central Cafe, Monko, Wańczykówka i Folgujemy. 

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia