Zdjęcie wydarzenia Kultura Regeneracji – cykl spacerowanych wykładów

Kultura Regeneracji – cykl spacerowanych wykładów

BWA Wrocław zaprasza na cykl spacerów Kultura Regeneracji, które koncentrują się wokół Wrocławskich Pól Irygacyjnych.

BWA Wrocław zaprasza na cykl spacerów Kultura Regeneracji, które koncentrują się wokół Wrocławskich Pól Irygacyjnych. 

Aura Wrocławskich Pól Irygacyjnych działa kojąco na emocje człowieka, jakbyś była / był w sanatorium. Zapraszamy Cię na spacery tematyczne, a także do wspólnego odkrywania historii i znaczenia tego dzikiego fragmentu miasta. Pamiętaj jednak, że gospodynią jest tu przyroda. Wsłuchaj się w ich brzmienie, mów półszeptem i staraj się zostawiać po sobie jak najmniej śladów. Przed spacerem pobierz z galerii Dizajn BWA Wrocław mapę, która pozwoli ci lepiej zrozumieć ten łagodny krajobraz.

Cykl rozpoczynamy wykładem Katarzyny Roj, która wychodząc od programu ideowego Żyjni, miejskiego sanatorium w galerii Dizajn BWA Wrocław, opowie o miejskiej odporności, tajemniczej witalności tego miejsca oraz specyficznej perspektywie wypracowanej wraz z artystami i projektantami biorącymi udział w projekcie Pole Regeneracji.

Działanie jest częścią projektu Biuro Wspólnych Aspiracji. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław. „Kultura Regeneracji" jest działaniem realizowanym w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „Nowy Europejski Bauhaus".

 Harmonogram spacerowanych wykładów:

  • 29 sierpnia, godz. 6:01 Kultura Regeneracji | Katarzyna Roj. W programie spaceru seans wschodu słońca.
  • 5 września, dr Aleksandra Gierko. Jak powstało tu mokradło? + ognisko. Godzina, lokalizacja i sugerowany dojazd zostaną podane 30 sierpnia. 
  • 12 września, dr Magdalena Zamorska. Etyka roślin. Godzina, lokalizacja i sugerowany dojazd opublikowane zostaną 6 września.
  • 18 września Canti Spazializzati #9: Antonina Nowacka performatywny spacer dźwiękowy. Godzina, lokalizacja i zostanie podane zostaną 13 września.
  • 26 września Centrala / Małgorzata Kuciewicz & Simone De Iacobis. Mieszkamy na dnie oceanu powietrznego (Luftmeer), zanurzeni w wodzie o stanie lotnym. Godzina, lokalizacja i sugerowany dojazd podane zostaną 20 września.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia