Zdjęcie wydarzenia Letnie bezpłatne spacery po Wrocławiu

Letnie bezpłatne spacery po Wrocławiu

Koło Przewodników Miejskich PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia zapraszają na XIX Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu.

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia zapraszają na XIX Letnie Spacery z Przewodnikiem.

Szczegóły dotyczące wycieczek oraz zapisy pod numerem telefonu: tel. 71/34 330 44.

Październik 2022

01.10.2022 sobota

„Szkło artystyczne w przestrzeni miasta”. Nasze miasto szczyci się długimi tradycjami artystycznymi, pierwsza szkoła związana z rozwijaniem talentów powstała w latach 70 tych XIX wieku, a od 1900 roku istniała Miejska Szkoła Rękodzielnictwa i Przemysłu Artystycznego. Dzisiaj tradycje artystycznego kształcenia kultywuje Akademia Sztuk Pięknych. Uczelnia kształci malarzy, rzeźbiarzy, dekoratorów wnętrz, grafików oraz jako jedyna w Polsce szklarzy i ceramików. Jak piękne róże w salonie są jego uzupełnieniem, tak piękne, kolorowe szklane płyty i witraże dopełniają architekturę miasta. Zapraszam więc na poszukiwanie tego niezwykłego akcentu w przestrzeni Starego Miasta. I nie będą to tylko witraże kościelne.

Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz. 10.00.

01.10.2022 sobota

„Józef Wybicki we Wrocławiu”. Józef Rufin Wybicki ogłoszony został przez Sejm patronem 2022 roku. W tym też roku minie 275 lat od urodzin Wybickiego, 225 lat od powstania Pieśni Legionów – „Mazurka Dąbrowskiego”, 220 lat od jego 4-letniego pobytu z synami we Wrocławiu i 200 lat od śmierci. Zapraszamy na spacer wrocławskimi tropami tego wyjątkowego człowieka. Jeśli chcesz się do wiedzieć ciekawych szczegółow z jego biografii, odszukać miejsce gdzie znajdował się zajazd „Pod Złotym Berłem” i dowiedziedzieć się co łaczy tą postać ze stolicą Dolnego Śląska to musisz pojawić się na tej wycieczce.

Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz.15.00. 

02.10.2022 niedziela

„Legendy, bajki i tajemnice Starego Miasta”. Spacer z przewodnikiem dedykowany dzieciom z opiekunami, w miejsca, które są tłem do opowieści o dawnym Wrocławiu, jego mieszkańcach i wydarzeniach sprzed wieków. Wędrując po uliczkach Starego Miasta snuć będziemy opowieści o ,,Dzwonie Grzesznika", ,,O mostku pokutnic", ,,O miejskiej wadze", czy też kamieniczkach o wdzięcznych imionach Jaś i Małgosia.

Wycieczka piesza dla dzieci , czas trwania do 2 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz. 11.00.

02.10.2022 niedziela

„Gajowice – miejsce nieodkryte”. Zapraszamy na niezwykły spacer przez obszar wrocławskiego osiedla Gajowice. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się gdzie znajdowało się „Kwaśne źródełko” zwane „Sauerbrunnen”? Czym był i gdzie rozciągał się Wilhelmstadt? Który z gajowickich placów okrzyknięto „gazplacem” i dlaczego? Na spacerze poznamy również przykłady przedwojennej secesji, powojenny modernizm lat 60-tych i postmodernizm lat 90-tych. Spacer zakończymy w miejscu bardzo słodkim, przed siedziba kultowej cukierni „Spychała”, która jako jedną z pierwszych powstała w powojennym Wrocławiu.

Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 godz., start: na skrzyżowaniu ul. Żelaznej i ul. Pereca, przed urzędem Poczty Polskiej, godz. 15.00.

08.10.2022  sobota.

„Wrocławskie Stare Miasto w  pigułce” - spacerem przez Wrocławskie Stare Miasto w poszukiwaniu skarbów architektury i najciekawszych postaci z historii miasta.
Start: Infopunkt Barbara, godz. 10.00.

09.10.2022 niedziela

„Wrocławska Wenecja w pigułce” - spacerem przez wrocławski zespół wysyp w poszukiwaniu skarbów architektury i najciekawszych postaci z historii miasta.
Start: Pomnik papieża Jana XXIII, pl . Św. Marcina, godz. 10.00

 

Galeria

Powiązane wydarzenia